Zvolenská nemocnica zakúpila novú medicínsku techniku

Endoskopické prístroje sú používané pri diagnosticko-terapeutických výkonoch často počas operácií. Foto: zdroj TS

TS: Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, investovala do obnovy zdravotnej techniky, tak že zakúpila prístroje v celkovej hodnote takmer 20-tisíc eur. Tie pomôžu lekárom špecialistom pri diagnostike ušných ochorení a pri terapeutických výkonoch.

Investícia v celkovej hodnote bezmála 20-tisíc eur prispeje k modernizácii prístrojovej techniky, ktorú lekári používajú pri diagnosticko-terapeutických výkonoch. Audiometer je dôležitý pri vyšetrovaní porúch sluchu a bude súčasťou prístrojovej výbavy ORL ambulancie.

Endoskopická technika v podobe nového laryngofibroskopu a fibrobronchoskopu zas pomáha počas operačných výkonov u pacientov s tracheostómiou a pri iných závažných ochoreniach. Vybavenie je určené pre operačné sály a oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny.

„Nemocnica Zvolen pravidelne investuje do zdravotnej techniky. Ak chceme poskytovať kvalitnú zdravotnú starostlivosť a choroby pacientov diagnostikovať rýchlo a presne, je to nevyhnutné, pretože prístroje sa postupne nie len technicky, ale aj morálne opotrebúvajú, pričom diagnostické aj liečebné postupy sa stále rozvíjajú,“ poznamenal MUDr. Ján Belanský, MPH, riaditeľ zvolenskej nemocnice.

Nemocnica Zvolen je nemocnicou všeobecného typu. Ročne hospitalizuje približne 17-tisíc pacientov a viac ako 160-tisíc ambulantne ošetrí. Spádovou oblasťou pre všetky typy poskytovanej zdravotnej starostlivosti sú hlavne okresy Zvolen, Detva a Krupina.

TS: Mgr. Alžbeta Sivá Tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: