Česko-slovenská Noc divadiel vo Zvolenskom divadle

Noc divadiel v DJGT.

TS: Deviaty ročník Noci divadiel opäť spojí netradičným spôsobom stovky divadiel a tisícky divákov v Európe. V roku 2018 sa toto podujatie na slovenských javiskách nesie v duchu česko-slovenskej vzájomnosti a storočnice od vzniku prvého spoločného štátu. Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene akcentuje toto historické jubileum uvedením sugestívnej inscenácie Balada pre banditu z obdobia prvej Československej republiky.

Storočnicu viažucu sa na rok 1918 sprítomní pred začiatkom predstavenia riaditeľ múzea SNP v Banskej Bystrici Stanislav Mičev. Atraktívnym spôsobom prepojí témy, ktoré tvoria pozadie kultovej českej hry o koločavskom lúpežníkovi a súvislosti konca I. svetovej vojny a vzniku ČSR.

Po skončení predstavenia bude nasledovať symbolická záverečná bodka – spoločné stretnutie hercov a divadelníkov s divákmi pri sviečkach. Pred budovou divadla zaznejú výroky, ktoré vznikli pred storočím a aj dnes sú aktuálne.

V sobotu 17. novembra o 19.00 zvolenské divadlo nezhasína. Posvieti si na kultúrne a historické vzťahy medzi Českom a Slovenskom. Diváci tak môžu zažiť výnimočné stretnutie, aké sa koná raz za sto rokov!

TS: Mgr.art. Ján Chalupka umelecký šéf DJGT Zvolen.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: