V knižnici bude tradičná prednáška o výskume nielen na Pustom hrade

Pusty hrad pohľadnica. Foto: IMG_1979

V posledný novembrový štvrtok 29.11.2018 sa o 16.30 začne v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra už doslova tradičná prednáška pod názvom Výsledky výskumov na Pustom hrade, hrade Peťuša a hradisku v Môťovej v roku 2018.

Prednáška bude zameraná okrem prezentácie najnovších objavov na Pustom hrade vo Zvolene i na hrade Peťuša v katastri obce Ostrá Lúka a v Môťovej.

Výsledky výskumu budú prezentovať archeológovia PhDr. Ján Beljak, PhD. (Archeologický ústav SAV), doc. PhDr. Noémi Beljak Pažinová, PhD. (Katedra archeológie UKF v Nitre), Mgr. Michal Šimkovic (stavebný historik zo Zvolena) a PhDr. Marta Mácelová, PhD.

Okrem prednášok budú návštevníkom predstavené aj najkrajšie tohtoročné archeologické nálezy a veľa ďalšieho.

Vstup je voľný. Pre účastníkov budú pripravené najnovšie pohľadnice a prospekty o týchto pamiatkach. Tešíme sa na vašu účasť.

Systematický archeologický výskum hradného komplexu Pustý hrad sa začal v roku 1992 pod vedením Václava Hanuliaka a pokračoval do roku 2008. Výskum priniesol množstvo informácií k tejto kľúčovej lokalite praveku a stredoveku. Od roku 2009 pokračuje vo výskume Archeologický ústav SAV v Nitre pod vedením Jána Beljaka. Stalo sa už tradíciou, že archeologické výskumy tejto a iných zvolenských lokalít bývajú prezentované verejnosti formou prednášok v krajskej knižnici.

Článok a foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: