• Št. mar 30th, 2023

Rozprávku O dvanástich mesiačikoch si prišiel pozrieť aj Mikuláš a jeho družina

Rodinná pohoda. Foto: IMG_1979

V prvú adventnú nedeľu 12.2.2018 sa v meste pod Pustým hradom (DK ŽSR) konalo množstvo vskutku zaujímavých podujatí. Jedno bolo z tých, ktoré sú svojim spôsobom výnimočné a v jeden deň dokážu až dvakrát vypredať hľadisko a to nie je ani zďaleka všetko.

Reč je o tradičnom podujatí tohto adventného obdobia a to o Rozprávke pre Mikuláša v podaní ochotníkov z divadla Zelienka.

Aj tento rok si pre detských divákov a ich rodičov pripravili novú premiéru rozprávky a tentoraz siahli po Dvanástich mesiačikoch pána Dobšinského.

Samozrejme, tak ako každoročne, aj tentokrát to neostalo len pri rozprávke, ale ako v úvode bolo naznačené, na záver po vydarenej premiére prišiel medzi deti v predstihu Mikuláš a nielen on.

Ale skôr, než sa tak stalo, tak nielen deti samotné, ale aj rodičia museli odprisahať, že ich ratolesti boli počas roka dobré a že si mikulášske balíčky zaslúžia. Samozrejme, čert rohatý trucoval, ale napokon ho prehovorili a mohli sa balíčky rozdávať. A veru bola to radosť v detských očiach prenáramná a každý sa chcel fotiť so všetkými, ktorí tu dnes vystupovali, ba i s čertom rohatým.

Nech sa páči pár fotografií z tohto fantastického sobotného rozprávkového dňa.

Fotografie – Rozprávka pre Mikuláša 2018

Článok a foto: IMG_1979