Jubilejná divadelná sezóna prinesie aj novoročný darček

Časť hercov divadla po premiére rozprávky O troch krásach sveta. Foto: IMG_1979

TS: Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene vstúpilo v septembri do jubilejnej 70. sezóny. Jubileum slávi spoločne so svojimi divákmi a priaznivcami. Tí si už mohli vychutnať viaceré podujatia a premiéry prvej polovice sezóny.

Adventné obdobie otvorila premiéra rozprávky O troch krásach sveta. Výtvarne i hudobne krásna rozprávka s kvalitnými hereckými výkonmi na Dobšinského motívy oslovila deti aj dospelých. Vďaka svojej jedinečnosti sa stala súčasťou Roku Európskeho kultúrneho dedičstva 2018. V decembri hosťuje aj vo Viedni na pozvanie Rakúsko-slovenského kultúrneho spolku.

Ján Kákoš: O troch krásach sveta

Príležitosť rozlúčiť sa so starým rokom v divadle budú mať deti aj dospelí. Počas Motýlieho záveru roka uvedie divadlo v dňoch 27. – 30. decembra 2018 každý deň jedno predstavenie. Prvým bude nová rozprávka O troch krásach sveta (27.12.2018 o 16:00). Nasledovať bude trojica divácky najpopulárnejších inscenácií v ankete Motýľ: Lekárske tajomstvo (28.12.2018 o 18:30), Škola základ života (29.12.2018.o 18:30) a víťazná Charleyho teta deň pred Silvestrom (30.12.2018) so slávnostnou atmosférou.

Divákov čaká aj jedno novoročné prekvapenie. Zvolenské divadlo vracia do repertoáru obľúbenú inscenáciu s dynamickými piesňami, Goldoniho Čertice v réžii Michala Spišáka. Temperamentná komédia o ženách s poriadne nabrúsenými jazykmi patrila medzi opakovane navštevované hry, ktoré dokážu rýchlo zdvihnúť náladu aj kútiky úst. V obnovenej premiére sa Čertice vracajú na scénu

v piatok 11. januára 2019. Deň predtým môžu diváci navštíviť už aj verejnú generálku a stať sa prvými novoročnými návštevníkmi divadla.

Carlo Goldoni: ČERTICE

DIVADLO JOZEFA GREGORA TAJOVSKÉHO VO ZVOLENE ĎAKUJE SVOJIM DIVÁKOM ZA PRIAZEŇ POČAS CELÉHO ROKA 2018 A PRAJE VŠETKÝM PREŽIŤ NÁDHERNÝ A ŠŤASTNÝ ČAS VIANOČNÝ I NOVOROČNÝ V KRUHU NAJBLIŽŠÍCH.

TS: Ing. Jana Raffajová riaditeľka DJGT Zvolen. Foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: