Stolnotenisové majstrovstvá oblasti 2019 vyhral Lukáš Ruman

MOb v StT 2019 Tóth, Ruman ,Libiak dvojhra.

Oblastný stolnotenisový zväz vo Zvolene usporiadal Majstrovstvá oblasti Zvolen-Krupina-Detva v stolnom tenise jednotlivcov pre rok 2019, ktoré sa z poverenia VV – ObSTZ Zvolen konali v zabezpečení stolnotenisového oddielu STO Slávia TU Zvolen v kategóriách dvojhra a štvorhra mužov. Hralo sa v hale TU vo Zvolene, turnaja sa zúčastnili hráči uvedení na súpiskách družstiev z I. a II. oblastnej ligy a hráči z oblastných oddielov hrajúcich IV. i III. ligu BB kraja, ktorí sú uvedení na platných oddielových súpiskách, schválených KSTZ BB. Nasadzovalo sa podľa rebríčkov platných k 1.7.2018 v poradí rebríčkov SR, BB a ZV, teda i ženy hrávajúce tieto súťaže v mužských kategóriách. Hralo sa na ôsmych stoloch. Turnaja sa zúčastnilo 51 hráčov a dve hráčky z 17 oddielov oblasti okresov Zvolen, Detva a Krupina. Súťaže vo štvorhrách sa zúčastnilo 24 dvojíc. Najstarším hráčom turnaja bol Rudolf Mochnacký (75) z Doprastavu, najmladším Németi Daniel z TTC Sliač A (15).

Po slávnostnom otvorení a príhovore predsedu ObSTZ Petra Cerovského a riaditeľa turnaja RNDr. Andrej Jankecha, PhD a poslanca mestského Zvolen zastupiteľstva Ing. Vladimíra Luptáka sa rozbehol desaťhodinový maratón 176 stretnutí.

V dvojhre po zápasoch v trinástich skupinách systémom každý s každým postupovali prví dvaja (traja) zo skupín do záverečných bojov o poradie, kde sa hralo už KO systémom. Vo finálovej časti dvojhry si najlepšie počínal Lukáš Ruman reprezentujúci MSTK Krupina, ktorý vo finále s prehľadom zdolal nestarnúceho o dve „pingpongové“ generácie staršieho Štefana Tótha (MSTK Krupina), potvrdil rebríčkové postavenie a zaslúžene získal titul Majstra oblasti.

Vo štvorhre sa hralo podobne ako vo finálovom „pavúku“ KO systémom. Zvíťazilo duo Peter Cerovský a Ivan Libiak, keď v dramatickom finále zvíťazili až v piatom sete nad dvojicou Milan Babic a Patrik Krajč (všetci STO Zvolenská Slatina).

Víťazi jednotlivých kategórií získali titul majstra oblasti, prví traja v každej disciplíne získali diplomy a trofeje, víťaz dvojhry i putovný pohár víťaza MOb.