Pred Popolcovou stredou sa v kulturáku strhla veľká fašiangová zábava

Juraj Matiáš a Mária Kropáčová. Foto: IMG_1979

Posledný februárový deň tohto roka sa v Kultúrnom dome železničiarov (DK ŽSR) konalo jedno takmer dvojhodinové tradičné podujatie vo folklórnom duchu.

Podujatie, o ktorom je reč malo názov Fašiangove časy a organizačne ho pre všetkých pripravilo Podpolianske osvetové stredisko Zvolen s podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Samotné podujatie sa konalo tak, ako za ostatné roky pred Popolcovou stredou, tento rok vychádza na 6. marca, po nej začína 40-dňové pôstne obdobie a tri dni predtým majú pomenovanie ostatný fašiang.

Počas takmer dvoch hodín sa v ucelenom programe na pódiu postupne divákom predstavili so svojim programom DFSk Kýčera z Čierneho Balogu, FSž Marína, DFS Zornička a Lastovičky zo Zvolena. Samotný príbeh v humorne ladenom tóne uvádzali medzi jednotlivými blokmi Juraj Matiáš a Mária Kropáčová.

Na záver neostáva nič iné, len skonštatovať, že veru veľmi dobre bolo a ľudia v hľadisku sa dobre zabávali. Deti z Lastovičky a Zorničky pekné, oku lahodiace tance predviedli a o folkloristoch z Maríny ani nehovoriac.

Fotogaléria – Fašiangove časy 

Článok a foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: