• Št. dec 8th, 2022
Radosť hráčov Komárna. Foto: IMG_1979

V piatom kole nadstavbovej časti Edymax extraligy mužov v rámci skupiny o 5. – 10. miesto odohral MVK Zvolen iba jedno stretnutie na domácej palubovke. V sobotu ich čakalo meranie síl s favorizovaným celkom VK Spartak UJS Komárno. V posledných vzájomných súbojoch Zvolenčania prehrali v tejto sezóne všetky tri súboje a uhrali iba set.

MVK ZVOLEN – VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 0:3 (-17, -13, -18)

Zápas trval: 61 minút,, rozhodovali: Malík a Mil. Smolko, 80 divákov

MVP: Matej Kubš (Komárno)

Najviac bodujúci hráči: Kučera 9 bodov resp. Rehák 10 bodov

Štatistiky: útoky 24/28, esá 2/8, bloky 4/11, chyby 28/18

Zostavy:

  • Zvolen: Orolín 2, Podstupka 2, Kučera 9, Šimko 8, Kliment 4, Kamenský 4, libero Hraňo (Vrtielka 0, Vaško 1, Sekereš 0).

Tréner: M. Vaško.

  • Komárno: Pělucha 5, Sládeček 4, Kubš 9, Hinduliak 9, Rehák 10, Rak 7, liberá Habán a Pati-Nagy (Nagy 0, Forró 3, Slezák 0).

Tréner: R. Pělucha.

Už od úvodného podania bolo stretnutie i pre diváka akési „nezáživné“.

Prílišná opatrnosť mužstvám nesedela a nepresnosti sa kopili na oboch stranách. Domáci držali krok s favoritom až do stavu 13/13, no potom vyburcoval hostí i svojim výkonom hrajúci tréner Pělucha a po niekoľkých technických a herných chybách Zvolenčanov na podaní i v koncovke šli hostia do vedenia. Po ese Raka a smečoch Hinduliaka premenil druhý setbal Rehák. 0:1.

V druhom sete začali Zvolenčania nevýrazne, hostia výborne podávali a blokovali, vytvorili si až desať bodový náskok a dokázali ho s prehľadom udržať. Domáci skúšali zastaviť útoky „spartakovcov“, no Kubš bol na sieti neudržateľný a Forró zatlačil podaním a MVK uhrali iba 13 bodov. 0:2.

V tretí set bol setom chýb, domáci volejbalisti ich vyprodukovali dosť na to, aby súperovi uľahčili pohodlné vedenie až o deväť bodov. No domáci znižovali i vďaka smečom a blokom Kučeru, Šimka. No potom prišli chyby na podaní tých istých hráčov a volejbalisti MVK Zvolen síce odvrátili dva mečbaly, no Šimko chybou na podaní zakončil rozpačité vystúpenie MVK a premenil tretí mečbal hostí. 0:3

Vyjadrenia trénerov:

  • Martin Vaško, tréner Zvolena: „Hostia nás dnes nepustili vôbec k ničomu. Predviedli naozaj výborný výkon vo všetkých herných činnostiach. My sme sa, bohužiaľ, rozsypali ako domček z kariet.“
  • Robin Pělucha, tréner Komárna: „Dnes to bol z našej strany dobrý, koncentrovaný výkon o čom svedčí aj výsledok. Zvolenčania hrali trochu horšie ako u nás doma, čo sme využili. Teší ma, že naša forma trochu pred play off graduje, tak snáď to vyjde aj v ďalších zápasoch.“

V 6.kole Edymax volejbalovej extraligy MVK zohrá stretnutia na palubovkách súpera v sobotu 9.marca 2019 o 18,00 hodine s TJ Slávia Svidník a v nedeľu 10.marca 2019 o 18,00 hodine s VKM Stará Ľubovňa, čím sa skončí nadstavba a začne play off.

Fotografie – MVK Zvolen – VK Spartak UJS Komárno

Článok: Miloš Masarik. Foto: IMG_1979