Víťazom 8.ročníka L.K. BOXO Ligy 50+ Kemada

Kemada. Foto: IMG_1979

Tradičné stretnutie päťdesiatnikov aktívne hrajúcich malý futbal sa uskutočnilo v hale ZŠ na Námestí mládeže na sídlisku Zvolen - západ sa v sobotu 9.marca 2019. O putovný pohár už v 8.ročníku L.K. - BOXO Ligy 50+ bojovala o víťazstvo až osmička mužstiev. Po historicky prvom víťazovi Boxo Utd., Slovakii, Relax 50 a v troch ročníkoch R-Pub 50 a po Euroteame poslednom si víťazstvo vybojovali päťdesiatnici bystrickej Kemady.

Turnaj získal svoju popularitu a stáva sa tradíciou a doslova očakávanou udalosťou vo Zvolenskom športovom kalendári, o čom svedčí i z roka na rok stúpajúca kvalita hráčov, ktorým „to stále kope“ napriek rastúcemu veku. Na súpiskách jednotlivých mužstiev sa objavili podľa predpokladov známe mená nielen z Ligy 40+ , či súťaží LIMFU vo Zvolene, ale i hráči známi z „dobrých časov“ Zvolenského, Košického i Bystrického futbalu, či z iných mužstiev regiónu. V dramatickom priebehu stretnutí napriek „veku“ protagonistov, videli diváci kvalitné výkony, výborné ovládanie lopty i rýchle kombinácie na jeden dotyk, profesorské prihrávky, poctivé bránenie i neskutočné výkony brankárov. V šestnástich stretnutiach padlo 48 gólov a ďalších 5 v penaltových rozstreloch.

Mužstvá zaradené do dvoch skupín bojovali o postup do finálovej časti systémom každý s každým v dvanástich stretnutiach. Ďalšie štyri zápasy o záverečné poradie zohrali podľa umiestnenia v skupinách.

V skupine A sa stretli veľmi silné mužstvá. Prvenstvo si vybojoval Euroteam v zostave vystuženej „košičanmi“, ktorý v skupine stratil iba bod, keď remizoval s druhou FC Coffola. Tretí R-Pub zvíťazil iba nad šesťdesiatnikmi Boxo Slovakia, no tí sa postarali o najväčšie prekvapenie turnaja i vďaka nevídanému gólu brankára Patráša, ktorý zlikvidoval gólovú strelu a cez celé ihrisko poslal s prehľadom loptu do siete favorizovanej Coffoly.

V skupine B bystrická Kemada s prehľadom dirigovaná brankárom Adamekom dva krát zvíťazila, neinkasovala ani gól a o bod prišla po remíza s tretím Relaxom, ktorý výrazne zvíťazil nad Krištálom. Druhým miestom prekvapili „elánisti“, ktorí si poradili s Relaxom i Krištálom, ktorý nezískal ani bod.

V súboji štvrtých v skupinách sa hralo o 7. a 8.miesto a šesťdesiatnici Boxa Slovakia s prehľadom zvíťazili nad Krištálom, ktorého hráči nedokázali prekonať Patráša, naopak Koreň otvoril skóre delovkou, druhý gól po peknej kombinačnej akcii pohodlne vsietil Sudimak a keď strelil tretí gól Bosák.

V zápase o 5. a 6.miesto tretích v skupinách nestačili Relaxu dva góly na víťazstvo, R-Pub prekonal Rausu štyri krát, rozdielové boli dva góly Kureka.

V stretnutí o 3. a 4.miesto druhých v skupinách sa zrodila remíza. Zopakoval sa scenár z minulého ročníka. Po remíze 1:1, keď skórovali iba za Elán Mišáni a. J.Maľa za Coffolu, rozhodoval penaltový rozstrel. Dvorský vychytal „coffolákov“ a „elánisti“ sa postarali o druhé prekvapenie turnaja. Rozhodujúcu penaltu premenil Koreň.

Vo finále sa stretli neporazené mužstvá. V najtaktickejšom zápase turnaja sa Kemada prezentovala vyspelým výkonom. Euroteam vystužený reprezentantmi so skúsenosťami z ligy majstrov však umne dirigovaný Pillárom si vypracoval prvú šancu. Pillár prekonal Adameka, no lopta skončila na žrdi. Šance nevyužili ani Melicherčík a Paraj. Potom však brankára Barana v drese „eurákov“ prekonal dva krát Golecký a Kemada zaslúžene zvíťazila bez inkasovaného gólu i v celom turnaji a odniesla si putovný pohár.

Na spoločnom posedení po skončení turnaja dostali všetky mužstvá originálne diplomy, vlajky a prvé tri i hodnotné poháre.

Stretnutia rozhodovali Ján Urda a Milan Kučera.

O historicky prvé víťazstvo Kemady 50 sa postarala svojimi výkonmi táto „minimalistická“ zostava: Adamek – Čief, Čulok, Golecký a Turan.

Výsledky zápasov v skupinách :

Skupina A:

 • FC Coffola 50 – R – Pub 50 2:1
 • Euroteam 50 – Boxo Slovakia 60 4:0
 • Boxo Slovakia 60 – R – Pub 50 1:2
 • Euroteam 50 – FC Coffola 50 1:1
 • FC Coffola 50 – Boxo Slovakia 60 1:3
 • R – Pub 50 – Euroteam 50 1:5

Skupina B:

 • Kemada BB 50 – Krištáľ 50 3:0
 • Elán 50 – Relax 50 1:0
 • Krištáľ 50 – Relax 50 2:5
 • Kemada BB 50 – Elán 50 1:0
 • Elán 50 – Krištáľ 50 1:0
 • Relax 50 – Kemada BB 50 0:0

Výsledky zápasov o poradie:

O 7. a 8.miesto

 • Boxo Slovakia 60 – Krištál 50 3:0

O 5. a 6.miesto

 • Relax 50 – R – Pub 50 2:4

O 3. a 4.miesto

 • Elán 50 – Coffola 50 1:1 (3:2)pk

Finále:

 • Euroteam 50 – Kemada 50 0:2

Celkové poradie:

 1. Kemada 50
 2. Euroteam 50
 3. Elán 50
 4. Coffola 50
 5. R-Pub 50
 6. Relax 50
 7. Boxo Slovakia 60
 8. Krištál 50

Fotografie – 8.ročník L.K. – BOXO Ligy 50+

Článok: Miloš Masarik. Foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: