• Ne. jan 29th, 2023

Pri divokom Západe zahrá a zaspieva nielen Allan Mikušek

malé dieťa ryžuje zlato
Areál ponúkne aj dobre známe ryžovanie zlata. Foto: IMG_1979

V tretí augustový piatok 16.8.2019 opäť ožije priestor mestského parku Lanice (pri Zvolenskom sídlisku Západ Tepličky) nevšedným životom, nakoľko v tento deň (od 15:00) sa tu bude konať Zvolenčanmi dobre známe hudobné podujatie Country záhrada a tento rok to už bude jej v poradí 12. ročník.

Country záhrada sa počas svojej existencie konala na rôznych miestach, či to bola záhrada Lesníckeho a drevárskeho múzea, Park Ľudovíta Štúra alebo Kultúrny dom železničiarov (dažďová verzia).

Tento ročník ju budú môcť už po tretí raz opäť zažiť v mestskom parku Lanice kde bude k dispozícii pre všetkých veľa sprievodného programu.

Organizátori – v tomto prípade Zvolenské kultúrne centrum a mesto Zvolen opäť poriadne zalovili a pozvali na toto podujatie niekoľko kapiel, žánrovo ladiacich na Country a bluegrassovú strunu.

Hlavná hviezda a ťahák festivalu Allan Mikušek a ďalší interpreti, ktorí zahrajú sú Zatúlaný, Vodopád, Divozel a naša zvolenská kapela Pacipacifik, ktorá mimochodom oslavuje už svoje 20-te výročie.

Okrem hudobných skupín sa predstaví v rámci sprievodného programu aj westernová skupina Túlaví vlci so svojim bohatým programom.

V areáli sa bude možné občerstviť nielen alko, ale aj nealko ako aj nejaké tie grilované vecičky na jedenie.

V prípade nepriaznivého počasia sa koncert Allana Mikušeka bude konať v priestoroch DK Podborová o 21:00.

Na záver to najhlavnejšie a to, že na podujatie je vstup voľný a postupne budeme pridávať ďalšie informácie.