• Ne. dec 3rd, 2023

Pod holým nebom sa konal plenér Zvolenskej 7

Jednoducho neskutočné. Foto: IMG_1979

Aj v mesiaci august sa nájdu tradičné podujatia, ktoré sa už za xy rokov dobre etablovali a majú svojich priaznivcov, ktorí im prídu každoročne nazrieť do kuchyne. A o jednom takom tradičnom podujatí si teraz pár viet napíšeme.

Reč je o podujatí Ateliér pod nosom, počas ktorého svoje umenie prezentovali členovia združenia výtvarných umelcov, ktorí si hovoria Zvolenská 7. Na záver tradične zahrala a zaspievala jedna kapelka.

Aj tento rok v piatok 2.8.2019 si pri fontáne svoje nádobičko rozložili veľkí umelci a až do neskorého večera prezentovali a to doslova online svoj kumšt a obrovský talent.

Za tých niekoľko hodín prešlo pomedzi nich nespočetné množstvo zvedavcov, ktorí sa pristavili, poobzerali, porozprávali sa navzájom, ba i zapózovali pre ďalší zrod umeleckého diela.

Tak, ako som v úvode spomínal, k záveru prišla zahrať aj kapelka a tentoraz až zo Šurian pod názvom Dlhá doba. Jej skoršie hranie, nakoľko bola obava, že by mohlo začať pršať uviedol Martin Mázor a potom už táto 4-členná kapelka zahrala väčšinou svoje vlastné skladby.

Takže aj takúto podobu mal prvý augustový piatok na zvolenskom námestí a komu sa nedalo prísť, môže si aspoň v galérii pár fotografií poobzerať.

Fotogaléria – Ateliér pod nosom 2019

Článok a foto: IMG_1979