• Ut. nov 28th, 2023

Na Zlaťáku sa konala veľkolepá oslava prázdnin

vivat-vakacie-zv-24
V rámci podujatia si bolo možné doslova zajazdiť na pretekárskom aute. Foto: IMG_1979

Deň pred sviatkom slovanských vierozvescov Cyrila a Metoda 4.7.2019 sa konalo hneď niekoľko podujatí a jedna veľká oslava začiatku prázdnin.

Ako už iste tušíte, športový areál ZŠ M. Rázusa na zvolenskom sídlisku Zlatý potok ožil podujatím Vivat Vakácie a toto bol v poradí už štvrtý ročník, plný zábavy a sprievodného programu.

Zorganizovala ho trojica poslancov MsZ Zvolen za túto mestskú časť a to Robo Vasil, Mgr. Michal Hazlinger a PhDr.Mgr. Miroslav Sližik, PhD.

V rámci celého areálu si bolo možné dosýta zasúťažiť na miniolympiáde s atletickým klubom Danica, samozrejme prišlo aj CVČ Domino, šermiari z Ricassa, bola aj lukostreľba, hasiči a ich technika. Aj tento rok, tak ako minulý rok si bolo možné pokresliť malucha (rozumej fiatku) kriedou a dokonca sa aj závodilo na pretekárskom okruhu.

Podujatie samotné začalo salvou z dela šermiarskej skupiny Ricasso, ktorá potom predviedla jednu zo svojich obľúbených scénok. Po zvyšok dňa sa členovia tohto spolku venovali deťom pri rôznych zábavných činnostiach.

Gro programu prebiehalo na pódiu, respektíve určitá časť aj neďaleko pódia a moderátorsky podujatie zastrešoval Martin Matuška.

Hlavné pódium ponúklo tento večer vskutku pestrú paletu nevšedného a priestor tu dostali aj známi Zlatopotočania.

Začalo sa tanečným vystúpením breakdancovej skupiny Stred crew, nasledovala rozprávka Šašo múdrejší ako kráľ (Divadlo hotel Mária), prešlo sa na jemný, melodický tanec v podaní (Fáber dance), následne prišiel na rad folklór, respektíve cimbalparáda pod vedením Zdenka Černáka a jeho kapely.

Po 20-tej zahrala Divadelná kapela (herci DJGT Zvolen) a po zotmení bolo fantastické fakírske vystúpenie Igora Slováka.

Ak som spomínal známe osobnosti, moderátor postupne doslova v kresle pre hosťa vyspovedal dvoch, ale celkovo boli traja hostia.

Prvá dostala priestor Vladimíra Fabriciusová (riaditeľka CHKO Poľana), následne marketingový manažér HKM Miroslav Brumerčík, po ktorom sa z role moderátora dostal do kresla práve Martin Matuška, ktorý zas porozprával o svojej vášni k formulám a motošporte všeobecne.

Toto podujatie sa ukončilo fantastickým ohňostrojom.

Nuž, takto nejako a ešte podstatne viac si deti v tento štvrtok užili a atmosféru toho, ako to tam vyzeralo si môžete pozrieť na priložených fotografiách.

Video – ohňostroj Vivat vakácie

 

 

Video – Stred crew 

 

Fotogaléria – Vivat vakácie 2019 

 

 

 

 

Článok