• Ne. okt 1st, 2023

Počas krúžkobrania praskala záhrada CVČ Domino vo švíkoch

Pán od včiel CEEV Živica) Foto: IMG_1979

Po roku sa opäť začiatkom septembra pre všetkých dokorán otvorila záhrada CVČ Domino a veru, v tento ešte letný podvečer to tu opäť praskalo vo švíkoch a panovala skvelá nálada.

September je predzvesťou začiatku školského roka – žiaci sa po letných prázdninách v novom ročníku prinavrátia do školských lavíc a odštartuje sa tým pre nich klasický stereotyp.

Ich rodičia sa im však snažia spestriť voľný čas niečím zmysluplným, a tak sa formuje myšlienka zapísať ich na nejaký krúžok, kde by si okrem iného našli aj nových kamarátov.

A práve Jesenné krúžkobranie, ktoré sa konalo vo štvrtok (5. 9. 2019) v priestoroch záhrady CVČ Domino, bolo tým pravým podujatím, v rámci ktorého boli nielen rodičom, ale aj ich deťom zodpovedané všetky otázky, ktoré ich naviedli správnym smerom. Záujemcovia teda majú do budúcna o všetkom kompletný prehľad.

Vedúci ZÚ v CVČ Domino svoju činnosť odprezentovali tak, aby u detí a rodičov vzbudili záujem a rozumnými radami zjednodušili rozhodovanie sa pre konkrétnu voľnočasovú aktivitu.

Samozrejme, nebolo to len o ich tradičných krúžkoch, prezentovalo sa tu aj mnoho noviniek, ktoré začínajú svoje pôsobenie na území Mesta Zvolen.

Tak, ako to zvyčajne na podobných podujatiach v Domine býva, aj tentoraz nebola núdza o pestrý sprievodný program.

Okrem tradičných palaciniek od šikovných tetušiek a maľovania na tvár mali návštevníci možnosť stretnúť dokonca aj pána včelára či vyblázniť sa v skákacom hrade. To však v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi nebolo všetko – pribudlo pódium, kde sa konalo gro samotného programu.

A nebolo toho málo, prišli Jana Filová a Terézia Králiková, talentované speváčky, ktoré si strihli aj sólo, aj duet. Podujatie sa nezaobišlo ani bez rozprávky o Jankovi Hraškovi, ba zahrala i celá kapela Rebels band. O moderovanie sa postaral Marián Kološta.

Aby sa však nezabudlo, v areáli bolo možné aj ochutnať Pustohradnícky guláš či pivko a nealko zadarmo. Stánkov s občerstvením ale bolo viac.

Nuž, kto tam v toto popoludnie prišiel, vie, ako tam bolo fajn. Vám ostatným ponúkam aspoň zopár fotografií.

Článok a foto: IMG_1979