Bystricko-zvolenské kadetky proti Popradčankám nezaváhali

Úvodný rozskok basketbalového zápasu kadetiek. Foto: IMG_1979

V nedeľné dopoludnie 23.2.2020 sa v Rates aréne vo Zvolene konal zápas 4. basketbalového kola kadetiek vo finálovej skupine o 1. - 8. miesto. Sem ako súperky bystricko-zvolenských kadetiek prišli spod tatier hráčky BAM Poprad.

Priebežná tabuľka neveštila nič dobré nielen pre naše hráčky, ale aj pre protihráčky, nakoľko po sobotných zápasoch 22.2.2020 máme na konte z 3 zápasov 3 prehry a tak cieľ bol pre oba tímy rovnaký a to bezpodmienečne vyhrať.

Samotný zápas bol v znamení väčšej agresivity a hrania na telo, veľkej rýchlosti a rýchleho oplácania chýb hráčok.

Prvá štvrtina začala vyhratým rozskokom našej hráčky a následným rýchlym presunom pod kôš Popradčaniek a bolo 2:0. Avšak súperky zatlačili a v priebehu dvoch nasledujúcich minút sa ujali párbodového vedenia.

Následne zabrali naše hráčky a v podstate sa im darilo udržiavať si párbodový náskok. Od začiatku druhej štvrtiny aj z dôvodu zranenia hráčky Popradu sa bodový náskok našich dievčat začal poriadne zväčšovať, až sa pred prestávkou zastavil na 44:25.

Po prestávke až do záveru samotného zápasu už bola badať v opačnom tábore únava, ale občas vedeli aj súperky pekne prekvapiť. Po záverečnom hvizde svietilo na tabuli 71:53 (44:27).

Najlepšie Bystricko-Zvolenské hráčky

• Janštová 16, Iliašová a Kollárová po 14, Neuschlová 10 – Nina Michlíková 11, Hudáková 10

Tak ako zvyčajne, aj teraz okrem bohatej fotogalérie ponúkame aj dve videá z celého priebehu zápasu.

Fotogaléria: ŠKP 08 B.Bystrica-ZŠ Zvolen – BAM Poprad

Článok, foto a video: IMG:1979