HbK Sparta Sekier sa stal víťazom ZVHbL 2016/17

HbK Sparta Sekier : horný rad zľava : Tary, Babkovič, Mozolány, Kamo, Pilný, Mojžiš, Turan, Trnka, Goga. Dolný rad zľava : Lunter M, Koreň, Fusek, Lunter K, Scholz, Lvomský.

Po nedeľných zápasoch je už jasné, že HbK Sparta Sekier sa stal víťazom Zvolenskej hokejbalovej ligy v sezóne 2016/17 a prevzal si tak trofej za prvé miesto.

O samotnom priebehu zápasov o 3. miesto ako aj finálových duelov si môžete prečítať v reporte a pozrieť na pár fotografiách. Viac fotografií si môžete pozrieť na Facebook stránke ZVHbL - Zvolenská hokejbalová liga

Zápas o 3. Miesto :

ŠK 3M M. Kameň – MiB ZVOLEN 3-4 po s.n.

Heckl, Milčík, Nemec – Pinka 2, Lasab, rozhodujúci samostatný nájazd LASAB
Zápas o 3. miesto sa prvé 2 tretiny niesol jasne v réžii hráčov Kameňa, ktorý vyhrávali po 2. tretinách 3-1 a nebyť skvelo chytajúceho Brezániho (MiB), mohli viesť aj viac. V 3. tretine sa však karta obrátila a MiB dokázal otočiť gólmi Lasaba a Pinku. Nájazdy priniesli kopu šancí ale obaja brankári podržali svoje tímy. Zápas sa teda musel rozhodnúť až v samostatných nájazdoch, kde ako jediný uspel kapitán Lasab a zariadil pre svoj tím bronzové medaile

Finále

1. zápas : HbK Sparta Sekier – HbK Krupina 5-0

• Mozolány 3, Babkovič 2

Dej zápasu predurčil Mozolány, keď už v 25. sekunde prekonal hosťujúceho Donovala. Sparta ďalej tlačila súpera, Krupina sa spoliehala na protiútoky, ktoré však končili na skvelo chytajúcom Scholzovi. V 2. tretine sa Sparte podarilo dať za 2 minúty 3 góly, keď sa dvakrát presadil Mozolány a raz Babkovič. V 3. tretine Sparta trochu zvoľnila, do tlaku sa dostávala aj Krupina, ale brankár Scholz viacerími skvelými zákrokmi podržal svoj tím. Na záver zápasu ešte upravil skóre zápasu svojim 2. gólom Babkovič

2. zápas : HbK Krupina – HbK Sparta Sekier 4-7

• Gutmann, Puškár, Hanuska, Frčka – Goga 2, Trnka 2, Lvomský, Lunter K., Mozolány

Zápas sa začal úvodným tlakom mužstva Krupiny, ktorý zlepšili svoj výkon z predchádzajúceho zápasu a aktívnou hrou zatlačili svojho súpera. Svoju prevahu využili na strelenie 2 gólov, v 6. minúte otvoril skóre Gutmann a v 9tej Puškár. 2. tretina začala prestrelkou, za 5 minút padlo 5 gólov. v čase 2:21 znížil Trnka, o 14 sekúnd bol znova 2 gólový rozdiel keď sa presadil Hanuska, v čase 2:53 znova znížil Mozolány, ale o 15 sekúnd sa po dorážke presadil Frčka. Zápas sa znova upokojil, ale Sparta prebrala opraty zápasu a zvýšila svoju aktivitu. Odmenou im boli 2 góly z hokejok Gogu a Lvomského, ktorý sa presadil v presilovke. Do 3. tretiny sa vstupovalo za stavu 4-4, ale už na začiatku 1. minúty sa presadil Goga a dal svojmu tímu psychickú výhodu. o 2 minúty neskôr pridal svoj 2. gól Trnka. Mužstvo Krupiny sa pokúsilo so zápasom niečo urobiť, ale ani hra bez brankára im nepomohla. Do prázdnej brány uzavrel skóre zápasu Lunter Kristián a Sparta tak mohla oslavovať svoj premiérový titul.

Držitelia individuálnych ocenení zľava : Mozolány, Scholz, Pinka, Gutmann, Mitter.