• Ne. jan 29th, 2023

Zvolenčania sa už do autobusu ani na úrad bez ochrany tváre nedostanú

ByIMG_1979

mar 16, 2020

TS: Rozhodol o tom mestský krízový štáb na svojom dnešnom rokovaní ako o ďalšom opatrení na zamedzenie šírenia koronavírusu. Nariadenie platí od zajtra pre ľudí cestujúcich prostredníctvom MHD ako aj pre návštevníkov jednotlivých budov v majetku mesta, vrátane mestského úradu.

„V našej MHD sme zaviedli prázdninový režim cestovania, považujeme však za dôležité, aby boli šóferi i cestujúci čo najlepšie chránení pred rizikom možnej infekcie. Rúško, šál či šatka sa tak stávajú nevyhnutné, no odporúčame aj rukavice a bezhotovostnú platbu,“ uviedla po rokovaní krízového štábu primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová. Nakoľko ľudia musia mať možnosť prepravy do práce či k lekárovi, možnosť ešte výraznejšieho obmedzenia spojov primátorka zatiaľ nepripustila.

Podobný režim by mal platiť v mestských budovách. „Najnavštevovanejší je určite mestský úrad, po novom musia mať ľudia aj pri vstupe na pracovisko prvého kontaktu chránenú tvár. To isté platí oddnes aj pre zamestnancov mesta – rúško sa stalo ich povinnou výbavou,“ uviedla ďalej Balkovičová. Mimo stretnutí krízového štábu mesto tiež obmedzilo väčšie porady, zamestnanci dostali odporúčanie pohybovať sa mimo svojich kancelárii iba v nevyhnutných prípadoch súvisiacich s náplňou ich práce.

„Dnes sme rokovali aj s bezpečnostnými a záchrannými zložkami, aby sme sa vzájomne informovali a vymenili si skúsenosti. Z rokovania vyplynulo, že všetci majú presne dané postupy a vedia čo robiť, otázkou tak ostáva predovšetkým správanie sa verejnosti. Nanešťastie sme už zaznamenali aj prvé prípady zneužitia výjazdu záchranných zložiek. Takéto konanie je nielen odsúdeniahodné, no predovšetkým môže spôsobiť menšiu akcieschopnosť záchranárov a prispieť k chaosu a možno dokonca k stratám na životoch, to by si mal uvedomiť každý,“ dodala zvolenská primátorka.

Foto: zdroj TS