Nemocnica Zvolen sa vracia k predpôrodným kurzom

TS: V Nemocnici Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, sa po niekoľkých mesiacoch budú môcť budúce mamičky zúčastniť predpôrodných kurzov. Tie boli, vzhľadom na epidemiologické opatrenia, zrušené, avšak od 1. júna sa otvárajú opäť a je o ne veľký záujem.

Predpôrodná príprava, ktorá budúce mamičky, ale aj ich partnerov, pripravuje na samotný pôrod, je vo zvolenskej nemocnici veľmi obľúbená. ,,Tieto kurzy sa konali u nás od minulého roka a nastávajúci rodičia si ich veľmi pochvaľujú. Sme radi, že súčasná situácia umožňuje opäť ich otvoriť, konať sa budú od júna každú stredu,“ hovorí vedúca pôrodná asistentka Mgr. Katarína Farbiaková. Prihlásiť sa na prípravu je možné priamo na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení na telefónnom čísle 045/5201 664. ,,Súčasťou predpôrodnej prípravy je v prípade záujmu aj prehliadka pôrodných sál, avšak počas terajšieho núdzového stavu v nemocniciach to, žiaľ, nie je možné. Akonáhle to situácia umožní, vrátime sa aj k týmto prehliadkam, ktoré mnohé mamičky oceňujú,“ dodáva vedúca pôrodná asistentka.

Od polovice apríla je v Nemocnici Zvolen opätovne možná prítomnosť otca či inej sprevádzajúcej osoby pri pôrode. Jednoznačne je dokázaný prínos nielen z pohľadu „well being“ rodičky, ale na základe analýzy Cochrane Library pozitívny efekt aj pre novorodenca. Prítomnosť otca alebo blízkej osoby pozitívne ovplyvňuje prebiehajúci pôrod, znižuje úroveň stresu a vnímanie bolesti rodičkou, čo vedie k nižšej potrebe intervencií zo strany personálu pôrodnice a nižšej spotrebe analgetík.

Od začiatku roka sa v Nemocnici Zvolen narodilo 461 detí, z toho 218 dievčat a 243 chlapcov. V jednom prípade prišli na svet dvojičky.

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.