• Št. dec 8th, 2022

DJGT v obývačke zavŕšilo svoju 71. sezónu inscenáciou Mandragora

ByIMG_1979

jún 6, 2020
Mandragoru si prišlo pozrieť množstvo nielen Zvolenčanov. Foto: IMG_1979

TS: Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene naplánovalo na piatok 5. júna 2020 o 17.00 po troch mesiacoch prvé divadelné stretnutie s divákmi na námestí SNP. Inscenácia Mandragora v réžii umeleckého šéfa Petra Palika bola pripravená v duchu princípov pouličného divadla. Energick inscenácia bola preto ideálnou voľbou pre exteriérové benefičné uvedenie.

Premenlivé počasie neodradilo milovníkov zvolenského divadla, ktorí sa už počas stavby scény pristavovali v priestore Fun zóny Mesta Zvolen.

Na úvod vystúpila s príhovorom riaditeľka DJGT Jana Raffajová. Potom už šiesti charizmatickí herci rozohrali v sugestívnej atmosfére príbeh z rozmarnej Florencie s naživo hranými songami a bystrou satirou renesančného autora Machiavelliho.

Úžasné až dojímavé bolo vidieť divákov, ktorí aj napriek dažďu ostali spod dáždnikov sledovať predstavenie do konca a počuť po troch mesiacoch záverečný dlhý aplauz.

Toto predstavenie bolo istou bodkou za netypickou 71. divadelnou sezónou DJGT. Divadelníci ešte pokračujú v skúšobnom procese inscenácie Dvaja úbohí Rumuni hovoriaci po poľsky a posledným týždňom pokračuje aj internetové Vysielanie DJGT. Už na august má divadlo naplánované oprašovacie skúšky tak, aby mohlo od septembra naplno hrať a privítať divákov priamo v chráme umenia.

Fotogaléria: Mandragora vo Fun zóne mesta Zvolen 

TS: Mgr.art. Uršuľa Turčanová dramaturgička DJGT Zvolen. Foto: IMG_1979