• Ne. mar 26th, 2023

Zvolenské pumy bojovali, na Young Angels však nestačili

Úvodný rozskok semifinálového zápasu. Foto: IMG_1979

Prvú júlovú stredu 1.7.2020 sa v športovej hale Rates konal semifinálový basketbalový zápas spoločnej kategórie 1. liga žien a juniorky.

Ako súperky našich dievčat na zápas so začiatkom o 16-tej hodine prišli hráčky klubu Young Angels Košice.

Potom, čo sa podarilo našim Pumám vyradiť (na základe bodového skóre) v štvrťfinálových bojoch CBK Košice, nám v semifinále vzišiel súper, ktorý doslova v oboch zápasoch roztrhal na franforce svoje protihráčky, ktorými boli hráčky ŠKBD Spišská Nová Ves (J).

Pred zápasom však nebolo nič rozhodnuté a naše hráčky poctivo na zápas trénovali, čo v konečnom dôsledku bolo v značnej miere v prvej polovici zápasu aj vidieť.

Prvá štvrtina bola, čo sa herného prejavu oboch tímov týka, neskutočná. Takú rozohranú partiu, kedy sa bojuje na celej palubovke a o každú loptu je vidieť len málokedy a fanúšikovia basketbalu si rozhodne prišli na svoje.

V druhej sa dalo všimnúť, že našim sa nejako prestáva dariť, respektíve úspešnosť hodu na kôš súperiek nebola najlepšia a Košičanky začali postupne trestať takéto chyby a začali si tvoriť menší náskok.

V tretej štvrtine sa značne otvorila hra a nebolo to len o tvrdej obrane. K slovu sa začali viacej dostávať práve protihráčky, ktoré predviedli svoje kvality. V našom tábore sa už dostavila únava, ale ešte stále tu bola snaha niečo spraviť s výsledkom.

Posledná štvrtina nebola až tak o basketbale, ako o taktizovaní. Faulovalo sa, len aby sa jeden alebo druhý nedostal pod kôš a striehlo sa na výsledné skóre, lebo to mohlo ešte rozhodnúť o tom, kto si napokon zahrá o 3. miesto a kto vo finále o prvé.

Po záverečnom hvizde svietil na tabuli stav 37:49 (15:21) a momentálne majú bližšie k postupu hráčky Young Angeles Košice, ktoré majú víťazstvo v rukách v podobe 12 bodového náskoku.

Naj bodov Zvolenské pumy – Holíková 12, Žilinská 10 – Bohušová 12, Kristlová 10

Nateraz je to všetko a uvidíme v nedeľu, ako to napokon dopadne.

Video: Zvolenské pumy – Young Angels Košice (1.časť)

Video: Zvolenské pumy – Young Angels Košice (2.časť)

Fotogaléria: Zvolenské pumy – Young Angels Košice (semifinále) 

Článok, foto a videá: IMG_1979