• St. mar 29th, 2023

Na korze v znamení zvierat si na svoje prišli nielen psíčkari

Trošku väčšie psy. Foto: IMG_1979

V podvečer sviatku svätého Cyrila a Metoda 5.7.2020 sa konalo pozdĺž námestia v meste Zvolen posledné tohtoročné Zvolenské korzo.

Nakoľko bolo 14.6.2020 nepriaznivé počasie, tak toto korzo sa konalo v podstate s identickým programom prvú júlovú nedeľu.

Moderátorsky ho tentokrát mala pod palcom Janka Hospodárová, ale v úvode ju zastúpil Radoslav Kuric a ďalšou najdôležitejšou osobou, bez ktorej by toto korzo v podstate ani nebolo, bola Lucia Kleinová, ktorá ušila vrámci zvieracej kumunity perfektný program.

Skôr, než si preberieme túto zvieraciu časť pripomeniem, že bola aj rozprávka o známej dvojici Psíčkovi a mačičke v podaní divadla Zelienka a samozrejme nechýbali Tri oriešky, ktoré tu opäť mali tvorivé dielne. Veľkú pozornosť pritiahol aj Martin Matuška, ktorý k fontáne priniesol ukázať svoju závodnú formulu.

V rámci hudobnej produkcie tu v niekoľkých vstupoch zahrala a zaspievala známe skladby kapela ROCKSOR.

V úvode (Janka Hospodárová pár minút meškala) vyspovedal Radoslav Kuric nielen frontmena kapely, ale aj Luciu Kleinovú a Martina Mutušku, s ktorým sa už stihla pozdraviť aj samotná moderátorka.

Pomyselný kruh pred pódiom už patril samotnému gro programu a to predstaveniu združení a spolkov, ktoré pomáhajú a starajú sa o opustených psíkov a mačičky, ale hovorilo sa tu aj o starostlivosť o psov.

Neostalo však len pri tom, prítomní mohli vidieť v akcii psov záchranárov, v dvoch kolách psa Lokiho a jeho úžasný talent, ktorého trénuje Jarmila Martinková. Majster Patrik Szöcs predviedol, respektíve jeho pes neskutočné kúsky v tzv. Dogfrisbee.

To bol v skratke kruh, kde sa bolo naozaj na čo pozerať a na samotný záver nielen tohto, ale aj tohtoročnej sériie korz zahrala a zaspievala kapela ROCKSOR.

Nech sa páči v galérii pár fotografií.

Fotogaléria: Korzo v znamení zvierat 2020 

Článok, foto a video: IMG_1979