• So. apr 1st, 2023

Na zvolenských odberných miestach sa môžete dať otestovať v odporúčaných časoch

ByIMG_1979

okt 29, 2020

TS: Každé mesto zvolilo iný spôsob rozdelenia obyvateľov pri celoplošnom testovaní. Vo Zvolene to bude delenie nielen na ulice. Aby aspoň o málo zmiernili očakávaný nápor ľudí na odberné miesta, odporúčajú im dať sa otestovať v konkrétnom čase.

„Celkovo máme 20 odberných miest, na mnohých by však mali pracovať po dva, niekde dokonca tri odberové tímy. Tým sa zvyšuje množstvo ľudí, ktorí v nich môžu byť otestovaní. Ku každému sú priradené jednotlivé ulice nášho mesta aj s odporúčaným časom, kedy ich obyvatelia môžu prísť. Nerobíme si ilúzie, že ľudia nebudú čakať v dlhých radoch. Obrazy z Oravy a Bardejova nám dávajú jasne najavo, čo nás cez víkend čaká. O to viac sme sa snažili rozptýliť obyvateľov nielen podľa ulíc, ale aj podľa časov,“ ozrejmila situáciu primátorka mesta Lenka Balkovičová. Jedným dychom však dodala, že sa jedná o odporúčané časy a miesta. V prípade nutnosti majú Zvolenčania pochopiteľne možnosť ísť sa otestovať kdekoľvek inde a v inom čase.

Pôvodné vyjadrenia predstaviteľov vlády hovorili o odberných miestach v sídlach volebných miestností. To sa však ukázalo ako neuskutočniteľné. „Testovať sa tak malo napríklad v Domove sociálnych služieb na Záhonku, čo je neprijateľné. Chceme predsa našich seniorov chrániť, nie ich vystaviť ešte väčšiemu riziku nákazy. Okrem toho sme mnoho miest museli zrušiť či presunúť inam, nakoľko nevyhovovali požiadavkám predstaviteľov ozbrojených síl. A tak sa môže stať, že niektorí obyvatelia budú musieť ísť ďalej od svojich domovov. Pri prípravách miest však nie sme vlastnými pánmi, sme povinní požiadavky hygienikov a vojakov,“ dodala Balkovičová.

„Zvolenčania sa vždy k náročným situáciám stavali zodpovedne. Verím, že tomu nebude inak ani počas nastávajúceho víkendu. Ak nás čo najviac dodrží odporúčané rozdelenie, výrazne napomôžeme plynulému priebehu. A zvyšok? Ten už ostáva na predstaviteľoch armády a samotných zdravotníkoch. Práve ich množstvo bude rozhodujúcim faktorom pre úspešnosť celoplošného testovania. A preto v mene všetkých Zvolenčanov ďakujem každému jednému z nich, ktorý sa podujal na túto neľahkú úlohu. Vážime si to a sme vďační,“ uzavrela zvolenská primátorka.

Zoznam odberných miest v meste Zvolen (klik na link) alebo klik na post mesta Zvolen na Facebooku

TS: PhDr. Martin Svatuška referent pre styk s verejnosťou – Mesto Zvolen