• Po. okt 2nd, 2023

Jubilejná 70. sezóna Zvolenského divadla je uzavretá

premietanie na zvolenskom zámku
V rámci ZHZ sa konalo veľa sprievodného programu, či už oživené múry ako aj festivalové telegramy. Foto: IMG_1979

TS: Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene si celú sezónu aktívne pripomínalo svoju minulosť. Aj festival Zámocké hry zvolenské sa niesol v tomto duchu.

Pri príležitosti 70. výročia načrelo divadlo, ktorého zriaďovateľom je Banskobystrický samosprávny kraj, do svojej histórie. Pripomínalo ju viacerými spôsobmi. Na úvod to bol októbrový galavečer Rodinná slávnosť, počas ktorého bola uvedená do života obsiahla kniha o dejinách divadla. Ďalej premiérami, ktoré odkazovali na tituly inscenované v minulosti divadla: Pasca na myši, O troch krásach sveta, Čertice, Mandragora, S láskou sa nezahráva. Tiež hlavným programom 46. ročníka festivalu Zámocké hry zvolenské, ktorého inscenácie naplnili zámer priniesť divákom tituly zaznamenané v histórii DJGT, ako aj špeciálnym večerom Zámocká slávnosť.

Medzinárodný letný divadelný festival Zámocké hry zvolenské priniesol opäť pestrú paletu zážitkov na nádvorí Zámku Zvolen, v sále divadla, aj v uliciach mesta, do ktorých priniesli festivalovú atmosféru sprievodné podujatia.

Festival organizuje Divadlo Jozefa Gregora Tajovského v spolupráci so Slovenskou národnou galériou Bratislava – Zámok Zvolen. Aktuálny ročník sa uskutočnil s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja a Mesta Zvolen, z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia. Vďaka organizátorov tiež patrí darcom, sponzorom, reklamným a mediálnym partnerom, podporovateľom a v neposlednom rade všetkým divákom. Podľa bilancie navštívilo 46. ročník festivalu Zámocké hry zvolenské 4125 divákov. Jubilejná 70. sezóna zaznamenala bohatú divácku návštevnosť 81%.

Novú 71. divadelnú sezónu otvorí dňa 6. septembra galavečer MOTÝĽ 2019. Prvou premiérou bude dňa 11. októbra obnovená premiéra autorskej hry NA KONCI… o patrónovi divadla, Tajovskom, pri príležitosti 145. výročia jeho narodenia. Divadlo J. G. Tajovského praje všetkým divákom a priaznivcom príjemné leto.

Fotogaléria

TS: Ing. Jana Raffajová riaditeľka DJGT Zvolen. Foto: IMG_1979