• Ne. dec 3rd, 2023

Pacienti na COVID oddelení sa budú môcť spojiť s rodinami. Nemocnica AGEL Zvolen im umožní videohovor

Autor IMG_1979

dec 21, 2020 ,

TS: Nemocnica AGEL Zvolen je partnerom a zároveň aj podporovateľom svojich pacientov a ich rodinných príslušníkov. Pacienti, ktorí ležia na COVID oddelení už nebudú musieť byť celkom izolovaní od svojich najbližších. Objať ich síce nebudú môcť, ale zvolenská nemocnica im umožní videohovor. Obidve strany sa uvidia, budú sa môcť počuť a láskavým slovom povzbudiť.

Zvolenská nemocnica spúšťa tento systém spojenia pacientov s rodinnými príslušníkmi od 21.12.2020. Každý kto oň prejaví záujem, bude musieť kontaktovať nemocnicu najneskôr deň vopred e-mailom na hovor@nzv.agel.sk Rodinný príslušník si takto dohodne konkrétny deň a hodinu, kedy by sa mohol so svojím blízkym na oddelení spojiť. Následne dostane do e-mailovej schránky link, ktorý mu v dohodnutý deň a hodinu umožní po prekliknutí videohovor. Podmienkou je, aby ten kto sa chce so svojím rodinným príslušníkom spojiť, musí mať prístup na internet a aktívny google účet. Videohovor je možné uskutočniť prostredníctvom počítača, notebooku alebo mobilného telefónu (Android, iOS). Pri použití mobilného telefónu alebo tabletu je potrebné mať nainštalovanú aplikáciu MEET.

Aby však boli stále dodržané prísne hygienické opatrenia na oddelení, časy budú presne vyhradené a jeden hovor bude môcť trvať najdlhšie 10 minút. S pacientmi, s ktorými sa bude chcieť rodina spojiť, musia byť schopní komunikácie a nesmú mať poruchy vedomia. Hovory, ktoré chcú rodinní príslušníci uskutočniť 24. – 26.12.2020 je potrebné, aby si dohodli na vyššie uvedený e-mail najneskôr 23.12.2020 od 8:00 hod. do 14:00 hod.

TS: Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL SK