• Št. mar 30th, 2023

Nemocnica AGEL Zvolen zmobilizovala všetky svoje sily a prostriedky, aby chod nemocnice udržala

TS: Nemocnica AGEL Zvolen zvládla udržať chod nemocnice aj počas náročného obdobia vianočných sviatkov. Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu muselo prijať vedenie nemocnice viaceré organizačné opatrenia. Naďalej je možné sa dať v mobilnom odberovom mieste otestovať bezplatným antigénovým testom, nemocnica realizuje aj PCR testy objednaným pacientom.

,,K dnešnému dňu evidujeme 40 covid pozitívnych zamestnancov, ďalších 2 máme v karanténe. Na covid oddelení poskytujeme zdravotnú starostlivosť za prísnych protiepidemiologických opatrení 42 pacientom, ďalší 3 si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a 9 je suspektných,“ uviedla riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ing. Ľudmila Veselá.

Nemocnica na základe pokynu ministerstva zdravotníctva reprofilizovala celkovo 80 lôžok pre pacientov s covid-19 a k dispozícii má na pandemických lôžkach 4 prístroje na umelú pľúcnu ventiláciu.

,,Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu sme boli nútení obmedziť všetky plánované operačné výkony, časť ambulantných činností, lôžkovú kapacitu všetkých oddelení okrem pôrodnice.

V nemocnici stále platí prísny zákaz návštev vrátane zákazu prítomnosti otca pri pôrode.

TS: Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL SK