• Št. mar 30th, 2023

Vo zvolenskej nemocnici sa narodilo 500. dieťatko v tomto roku

TS: S postupným uvoľňovaním opatrení, krajšími a slnečnejšími dňami prichádza aj zvolenská nemocnica so stále pozitívnejšími správami. Jednou z nich je určite aj narodenie 500. dieťatka, ktoré sa narodilo v Nemocnici AGEL Zvolen v tomto roku.

Malé klbko radosti sa volá Marek a je prvým dieťatkom 19-ročnej mamičky Renáty z Kremnice. Krásne meno, ktoré dostal je pôvodom latinské – Marcus (bojovník, vojak) a predurčuje ho na to, že žiadna životná prekážka pre neho nebude prekvapením a bude sa s ňou vedieť popasovať.

Marek prišiel na svet v piatok, 4. júna 2021 o 13:25 hod. na Gynekologicko – pôrodníckom oddelení cisárskym rezom a mal ukážkové miery – 3300 gramov a 52 centimetrov. A ako zvládla tehotenstvo počas náročného obdobia pandémie jeho maminka? „Bolo to zložitejšie, ale nezostávalo mi nič iné len to zvládnuť,“ povedala čerstvá mamička.

Hoci Nemocnica AGEL Zvolen nevníma novorodeniatka len z pohľadu čísel, v poradí päťsté narodené bábätko si predsa len zaslúžilo pozornosť. O to viac, že to minuloročné sa narodilo len o deň neskôr, 5. júna 2020, keď prišla na svet Terezka zo Zvolena.

Zvolenská pôrodnica patrí v regióne banskobystrického samosprávneho kraja k pôrodniciam s najvyššou pôrodnosťou. Ročne sa v nej narodí približne 1300 detí. Vedenie nemocnice neustále hľadá možnosti, ako zlepšiť a skvalitniť starostlivosť o bábätká a mamičky. V uplynulých rokoch investovala do rekonštrukcie lôžkových jednotiek, ako aj ambulantných a prevádzkových priestorov takmer 650 tisíc eur. „V najbližšom období pristúpime aj k dlho očakávanej rekonštrukcii pôrodného traktu, čo síce dočasne prinesie nutnosť fungovania v presťahovaných priestoroch, robíme však všetko preto, aby sme čoskoro predstavili mamičkám modernú pôrodnicu s kvalitnými službami. Nové možnosti pripravujeme aj v oblasti stravovania mamičiek. Malému Marekovi prajem pevné zdravie a rodičom veľa radosti a pozitívnej energie, aby gravidita počas pandémie bola tým posledným nepríjemným zážitkom, ktorý im v súvislosti s rodičovstvom život priniesol,“ uviedla riaditeľka zvolenskej nemocnice Ing. Ľudmila Veselá, MBA.

Fotogaléria

TS a foto: Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL SK