• Po. okt 2nd, 2023

Veľkokapacitné očkovacie centrum vo Zvolene zaočkovalo prvé deti

Autor IMG_1979

júl 1, 2021 ,

TS: Veľkokapacitné očkovacie centrum, ktoré sa nachádza v budove Doprastavu vo Zvolene a Nemocnica AGEL Zvolen poskytuje medicínsku súčinnosť, začalo okrem dospelých, úspešne očkovať aj deti.

Po tom, čo Európska lieková agentúra schválila po vyhodnotení klinického skúšania očkovanie vekovej skupiny od 12 do 16 rokov, desiatky rodičov využili túto možnosť a prišli svoje deti v utorok zaočkovať vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/Biontech. Zdravotnícky personál Nemocnice AGEL Zvolen podal vakcínu proti ochoreniu COVID-19 len za tento jeden deň 450 deťom. Veľkokapacitné očkovacie centrum nachádzajúce sa v budove Doprastavu zaočkovalo od marca takmer 27 000 ľudí.

„Nemocnica AGEL Zvolen a. s. sa teší zo záujmu rodičov o očkovanie detí. Nízka zaočkovanosť občanov regiónu nás spolu s informáciami o blížiacej sa tretej vlne, ktorá má byť výrazne infekčnejšia, dosť znepokojuje. Naďalej ponúkame svoje kapacity všetkým záujemcom o podanie vakcíny, súčasne však rešpektujeme dobrovoľnosť tohoto rozhodnutia,“ povedala riaditeľka zvolenskej nemocnice Ing. Ľudmila Veselá, MBA.

Budúci týždeň sa budú vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Doprastave opäť očkovať deti v utorok od 8:00 do 14:00 hod. vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/Biontech.

Možnosť zaregistrovať sa na očkovanie je prostredníctvom webovej stránky: https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia

TS: Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL SK.