Zvolenská nemocnica kvôli covidu operácie neodkladá

Každý, kto potrebuje operačný zákrok, ho môže v nemocnici podstúpiť

Foto: ilustračné

TS: Nemocnica AGEL Zvolen všetky plánované operácie realizuje podľa plánu a tretia vlna pandémie zatiaľ nie je dôvodom, aby boli tiet zákroky odkladané. Pacienti sa teda nemusia báť, že by operačný úkon museli absolvovať neskôr alebo v inej nemocnici. V plnom rozsahu poskytuje nemocnica zdravotnú starostlivosť nemocnica aj v ambulanciách a na oddeleniach. Každý z pacientov, ktorý prichádza na plánovanú hospitalizáciu musí mať v rámci prevencie proti koronavírusu platný RT-PCR test.

Pacienti sa nemusia báť do nemocnice prísť, stále môžu na zvolenskú nemocnicu obrátiť so svojím zdravotným problém, každý pacient dostane plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť a bude mu poskytnutý taký liečebný úkon na aký má nárok a aký bude potrebný. „Pacienti sa môžu s dôverou obrátiť na naše odborné ambulancie kvôli vyšetreniu, posúdeniu zdravotného stavu a zmanažovaniu operačnej liečby, ak bude potrebná,“ povedala riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ing. Ľudmila Veselá.

Pre porovnanie, v roku 2020 bolo do konca septembra uskutočnených 945 plánovaných a 1241 akútnych operácií. K tomuto počtu ešte treba pripočítať 397 operačných úkonov počas bežných služieb lekárov. V tomto roku za rovnaké obdobie zvolenskí zdravotníci zrealizovali 890 plánovaných operácií, 1297 akútnych operácií a 393 v službách lekárov. Zdravotnícky personál je aj v najbližších týždňoch pripravení prijímať pacientov a plnohodnotne sa venovať aj tým, u ktorých je operačný zákrok potrebný. Nemocnica má zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami.

V súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou v Nemocnici AGEL Zvolen stále platí zákaz návštev pacientov.

TS: Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL SK

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: