Noc divadiel 2021 v DJGT v Gogoľovskom duchu

TS: Dvanásty ročník tradičného európskeho podujatia NOC DIVADIEL bude vo všetkých zapojených divadlách prebiehať v sobotu 20. novembra 2021. Divadlo Jozefa Gregora Tajovského inšpirované tohtoročnou témou „Cesta dlhých dní do Noci divadiel“ a novembrovým „Dňom boja za slobodu a demokraciu“ pripravilo programovú mozaiku, v ktorej sa budú stretávať témy z aktuálnej spoločenskej reality i jej (ne)možného humorného nadhľadu.

Podujatie otvorí predstavenie REVÍZOR v sále DJGT o 19.00. V satirickom skvoste N. V. Gogoľa „bez kladného hrdinu“, ktorý mal premiéru na začiatku aktuálnej sezóny, režisér P. Palik navrstvil početné odkazy na našu spoločenskú realitu. Presne o nej budeme hovoriť aj v následnej talkshow.

Moderátor TALKSHOW: ČOMU SA SMEJEME R. Sanitra bude besedovať s kolegami a protagonistami inscenácie D. Výrostekom a M. Ďurišom a tiež uvíta špeciálneho hosťa, Zvolenčana a redaktora denníka SME, Petra Kováča. Náplňou pestrej diskusie budú aj „večne aktuálne“ témy na týchto zemepisných rovnobežkách: rozkrádanie štátu, korupcia, provinčnosť, rusofilstvo, hoaxy, ako možno prelomiť dlhodobú spoločenskú kliatbu, čomu sme sa smiali voľakedy a čomu sa ne/smejeme dnes…

HUDOBNÝM HOSŤOM bude originálny divadelník a pesničkár z Medzibrodu Tomáš Pohorelec, ktorého songy budú dávať hudobnú pointu hovorenému slovu aj polemizovať s uvedenými témami. Členmi jeho kapely budú herci DJGT M. Knoppová a J. Smutný.

Záverečné NOČNÉ SVIEČKY s nadčasovými gogoľovskými replikami ostanú tentokrát situované na javisku divadla. Budú naživo streamované, vďaka čomu sa DJGT spojí s ďalšími divákmi ako aj so slovenskými a európskymi divadlami a kultúrnymi inštitúciami.

Celý program s prihliadnutím na aktuálnu epidemickú situáciu v našom okrese bude prebiehať na javisku DJGT a v režime kompletne zaočkovaní (KZ).

Diváci, ktorí nebudú prítomní na živom programe, si okrem živého streamu Nočných sviečok budú môcť neskôr vypočuť aj kompletnú talkshow vo forme PODCASTU DJGT.

Koordinátorom Noci divadiel je Divadelný ústav Bratislava a podstatné atribúty podujatia sú interakcia a prepájanie sa tvorivým spôsobom v netradičnom čase. Posledné dva ročníky k tomu pridávajú aj spájanie sa v online priestore so zámerom priniesť silu umenia čo najširšiemu okruhu divákov.

TS: Ján Chalupka, . dramaturg DJGT

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: