Zvolenská nemocnica má v tomto roku už 1000. novorodenca

TS: Nemocnica AGEL Zvolen privítala tento rok už 1000. bábätko. Je ním vytúžené dievčatko Júlia, ktoré prišlo na svet v pondelok a spolu s maminkou všetko bez problémov zvládli. V tomto roku však prevláda silnejšie pohlavie, na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení sa narodilo o 19 chlapcov viac.

,,Tisíci pôrod prišiel tento rok neskôr ako pred rokom. Celkovo evidujeme mierny pokles v počte pôrodov, čo považujeme za prirodzený dôsledok pokračujúcej pandémie. Sme však radi, že mamičky sa na nás s dôverou aj naďalej obracajú, zvládli sme aj pôrody mamičiek s koronavírusom, všetky bábätká však boli negatívne.. Je to pre všetkých oveľa náročnejšie, ale snažíme sa, aby pôrod dieťatka bol stále krásnym životným okamihom,“ hovorí Mgr. Stanislava Píšová, námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť.

Mamička Simona pochádza zo Stožka a malá Júlia bola plánovaným dieťatkom, narodila sa s ukážkovými mierami 2390 gramov a 47 cm. Slovenské mená sa znovu vracajú na prvé miesta rebríčka, vo zvolenskej nemocnici prevládajú u dievčat Nina, Ema, ale rodičia sa vracajú k menám ako Alžbeta, Hana. Z chlapčenských mien prevládajú Jakub a Tomáš, dobiehajú ich však Juraj a Ján.

Mamičky, ktoré sa do budúcna chystajú rodiť vo zvolenskej nemocnici, sa môžu tešiť na novinky. Gynekologicko- pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Zvolen pripravuje veľkú rekonštrukciu pôrodnej sály. ,,Pre rodičky prinesie viac súkromia a komfortu počas pôrodu, pri zachovaní vysokého medicínskeho štandardu a bezpečnosti pre matku aj dieťa. Našim cieľom je vybudovať pôrodné izby kde rodička v súkromí a v sprievode partnera absolvuje celý pôrod. Po pôrode bude novorodenec ošetrený priamo pri lôžku matky a následne absolvuje bonding,“ dodáva Mgr. Píšová.

Fotogaléria:

TS: Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL SK. Foto: zdroj TS

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: