• So. sep 30th, 2023

Žilinčanky potvrdili rolu favorita a vyhrali nad Slavistkami 1:3 a 1:3

Momentka zo zápasu. Foto: IMG_1979

V predposlednú marcovú sobotu 19.3.2022 sa v meste Zvolen okrem iných podujatí konal aj veľmi dôležitý volejbalový dvojzápas ďalšieho kola východnej časti 1. ligy žien.

Do haly TU Zvolen prišli odohrať svoje zápasy líderky tabuľky a to hráčky VA UNIZA Žilina. Nenechali nič na náhodu a bolo ich o poltucet viac ako našich hráčok TJ Slávia TU Zvolen.

Ako som spomínal, jednalo sa o dôležité zápasy, nakoľko víťazi jednotlivej časti (východ a západ), si to navzájom rozdajú o miestenku o extraligu žien.

Samotné zápasy dopadli nasledovne 1:3 (-10, 24, -26, -18) a 1:3 (-23, -16, 23, -14) a aj napriek pohľadu na stav 1:3 boli naše ženy viac než vyrovnaným súperom a aj v tejto malej zostave dokázali zaskočiť svoje protihráčky, k čomu im dopomáhala aj početná divácka kulisa.

Prvá časť sezóny je po tomto za nami a už 26.3.2022 začína druhá, kedy sa stretnú vo východnej len štyri kluby a to VA UNIZA Žilina, TJ Slávia TU Zvolen, Školský klub ELBA Prešov a MVK Poltár, s ktorým odohrajú naše Slávistky na svojej domácej palubovke dvojzápas už najbližšiu sobotu.

Od nás je to v rámci textu všetko a už tradične Vám prinášam pár fotografií zo samotného priebehu prvého zápasu a najbližšiu sobotu sa vidíme.

Fotogaléria: TJ Slávia TU Zvolen – VA UNIZA Žilina

Článok a foto: IMG_1979