• Št. mar 30th, 2023

O. Lunter: Spoločne dokážeme najviac

ByIMG_1979

aug 30, 2022 ,
Ondrej Lunter.

TS: Nezávislý kandidát na predsedu BBSK O. LUNTER (s podporou SaS, KDH, PS, Spolu, OKS, Aliancia, Hlas) dnes predstavil definitívnu verziu svojho volebného programu ABY VECI FUNGOVALI, programovú koalíciu kandidátov a kandidátok na poslancov zastupiteľstva SRDCOM V KRAJI, oznámil ústredný slogan úvodu svojej oficiálnej kampane SPOLOČNE DOKÁŽEME NAJVIAC a informoval o svojej kampani pre mestá Banská Bystrica a Zvolen – VIDÍME SA.

“Pred 5 rokmi sme vo voľbách v BBSK stáli proti fašistom, dnes registrujem, že budem stáť aj proti spojenectvu lží, klamstiev a konšpirácie. Som z toho rozladený, pretože politika by mala byť o inom, ale vysporiadame sa aj s tým. Politika by nemala ľudí presviedčať, že voda je suchá, zemeguľa plochá a Hron tečie do kopca. Keď si budeme klamať o tom, čo máme, čo vieme, kde sme, poškodíme len sami sebe. Ale ja pôjdem v kampani svoju líniu spolupráce a nezľavím z môjho presvedčenia, že spoločne dokážeme najviac. Takto zvolil aj ústredný slogan v tejto časti kampane,” uviedol O. Lunter, súčasný podpredseda BBSK, na tlačovej konferencii. Pripomenul, že princípom spolupráce sa vedenie BBSK riadilo počas celého končiaceho sa volebného obdobia: “Takto sme postupovali v zastupiteľstve, takto sme spolupracovali na krajských projektoch, takto sme dokázali spojiť zdroje kraja, zdroje štátu a európske fondy. Takto sme opravili viac ako 600 km ciest, dosiahli viac ako 2-násobok kapitálových výdavkov do zariadení sociálnych služieb, viac ako 5-násobok kapitálových výdavkov do kultúry, viac ako 4-násobok kapitálových výdavkov do našich škôl a školských zariadení. Zmenili sme krajskú politiku od základu, dosiahli výsledky a v tomto duchu chcem pokračovať.”

Volebný program ABY VECI FUNGOVALI má 6 prioritných okruhov. O. Lunter o ňom hovorí: “Program vznikal dlho a vo veľkej dvojkolovej diskusii. Najskôr v prvom kole na jar s odborníkmi, aktivistami a regionálnymi politikmi z nášho kraja. V druhom kole pred letom v otvorenej verejnej a každému otvorenej diskusii. Viem, čo sme začali, čo ľudia v kraji od nás potrebujú, na čo máme a čo môžem reálne sľúbiť. Napríklad dokončiť rekonštrukciu všetkých ciest v správe kraja, čo znamená zrekonštruovať ešte 500 km; zrekonštruovať a zásadne modernizovať 13 stredných škôl; pokračovať v prelomovom koncepte integrovaných sociálnych a zdravotných služieb a za ďalšie 4 roky zvýšiť pokrytie sociálnej starostlivosti z 28% na viac ako 50% územia a pokryť potreby ďalších 30 tisíc seniorov; samozrejme programy a silný tlak na robustnejšiu ambulantnú sieť”. Kompletný program nájdete na https://lunter2022.sk/program/.

S kandidátom na župana Lunterom dnes štartovala kampaň programová koalícia kandidátok a kandidátov na poslancov SRDCOM V KRAJI. Ondrej Lunter: “44 žien a mužov, kandidáti piatich politických strán a nezávislí kandidáti, ktorí sme sa spojili za program. Budeme si v kampani pomáhať a pokiaľ nám ľudia dajú dôveru, tak sa môžu spoľahnúť, že tých 6 okruhov splníme.” Kandidátov a kandidátky programovej koalície SRDCOM V KRAJI nájdete na https://srdcomvkraji.sk.

O. Lunter informoval aj o špeciálnej kampani pre mestá Banská Bystrica a Zvolen: “Prakticky celé leto som strávil vo všetkých kútoch kraja a teraz najbližšie obdobie chcem venovať aj Bystričanom a Zvolenčanom. Budem mať sériu podujatí pod spoločným názvom VIDÍME SA. Niektoré sú známe, iné budú pribúdať, kompletnú aktuálnu informáciu získajú na mojej webstránke. Budú to akcie s legendami hokeja, kvízy, ale aj záverečná grilovačka, veľmi sa teším na všetky stretnutia.”

TS: Tím Lunter.