• Po. jan 30th, 2023

Kandidátka na primátorku Zvolena Dominika Árvaiová a jej široký tím 24 kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva, spoločne prichádzajú s programom 12+4+3

Dominika Árvaiová. Foto: zdroj TS

TS: Spolupracovať a vedieť sa dohodnúť. Tak znie hlavné motto kampane právničky Dominiky Árvaiovej, ktorá sa v jesenných voľbách uchádza o post primátorky Zvolena. Opiera sa o širokú podporu 24 kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva. Spoločne predstavili plán 12+4+3 – 12 okamžitých zmien, 4 veľké projekty a 3 dlhodobé vízie pre Zvolen.

Jeden človek Zvolen nezmení. Silný tím s jasnou víziou a plánom áno.

Týmito slovami začala Árvaiová dnešnú tlačovú konferenciu. Árvaiovej silný tím reprezentuje 24 kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva vo Zvolene. Ich spoločným cieľom je spolupracovať a vedieť sa dohodnúť ako reakcia na stagnáciu, v ktorej sa podľa nich Zvolen dlhodobo nachádza. Súčasné vedenie mesta a poslanci v mestskom zastupiteľstve sa v uplynulom volebnom období nedokázali dohodnúť na viacerých kľúčových investíciách.

„Nie je nám ľahostajné, keď vidíme, ako v dôsledku chýbajúcej spolupráce Zvolen posledné roky doslova stagnuje. Sľuby ostali nenaplnené, projekty, ktoré naše mesto zúfalo potrebuje nezrealizované, kúpaliská schátrané a nové nepostavené. Naše mesto si zaslúži viac. Je načase pohnúť sa vpred, do budúcnosti,” uviedla Árvaiová.

Silný tím 24 kandidátov na poslancov

Spoločne s Árvaiovou v jesenných voľbách kandiduje aj tím 24 kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva vo Zvolene. V Árvaiovej tíme je napríklad riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá či bývalý riaditeľ VŠC Dukla Banská Bystrica a expert na eurofondy Róbert Kurčík. Ďalšími kandidátmi sú odborníci na vzdelávanie, IT, zdravotníctvo či financie.

„Naša kampaň nie je len o mne, je o skvelých ľuďoch za mnou. Snažili sme sa dať Zvolenčanom ponuku, po ktorej volajú už roky. Do politiky chcú konečne vstúpiť ľudia, ktorí sú odborníci, nie zberači funkcií. Zvolenu majú čo ponúknuť,” vyzdvihla svojich kandidátov Árvaiová.

12+4+3

Árvaiová a jej tím prichádzajú s programom 12+4+3. Ide o 12 okamžitých zmien, 4 veľké projekty a 3 dlhodobé vízie pre Zvolen. Medzi okamžité ciele patrí skrášlenie verejných priestranstiev či kontajnerových stojísk, zvýšenie transparentnosti mestského úradu vďaka transparentným výberovým konaniam a zverejneniu programu primátorky, ale aj povinnosť pre developerov pomáhať verejnému účelu.

Za jedno volebné obdobie chcú dosiahnuť opravu poškodených častí zámku, spraviť z Borovej hory výkladnú skriňu mesta, konečne postaviť kúpalisko a spraviť zo Zvolena smart mesto 21. storočia. 

3 dlhodobé vízie Árvaiovej tímu sú:

  1. Priniesť do Zvolena IT Fakultu
  2. Vytvoriť vodnoslalomársky areál na Hrone
  3. Zabezpečiť čiastočnú energetickú sebestačnosť mesta vďaka využitiu geotermálnej energie

„Pripravili sme jasný, silný a realizovateľný program pre Zvolen.. Spoločne so skvelým tímom poslancov dokážeme splniť nielen to, čo je v ňom napísané, ale aj omnoho viac. Aby sme sa už nevracali do minulosti. Poďme spoločne vykročiť do budúcnosti,” uzavrela Árvaiová.

TS: Dominika Árvaiová. Foto: zdroj TS