• Št. mar 30th, 2023

V kulturáku sa bude konať Vianočný koncert, ktorý podporí detských onkologických pacientov

ByIMG_1979

nov 7, 2022
Foto: ilu

TS: V stredu 14. decembra sa Kultúrny dom Podborová rozoznie melodickými zvukmi folklóru aj modernej hudby. Zvolenským žiakom aj ďalšiemu publiku sa okrem iných predstaví aj Tomáš Botló, ktorý sa preslávil aj vďaka televíznej šou Česko Slovensko má talent.

Na vianočnom benefičnom koncerte bude účinkovať aj Zvolenčanom veľmi dobre známy Rómsky folklórny súbor Romano Jilo či súbor Komnuitného centra Kežmarok Luludi. „Na koncert ďalej prijali pozvanie aj hudobno-tanečné kreácie Detského folklórneho súboru Detvanček, fujaristi zo zoskupenia Moja Fujarôčka, folklórna skupina Terni Vodi z Kežmarku či Tanečný klub SPIRIT z Detvy,“ menuje Peter Kačica z Občianskeho združenia Romasam, ktoré benefičný koncert organizuje.

Výťažok z koncertu bude venovaný pacientom detskej onkológie v Banskej Bystrici. „Chceme ukázať, že aj naša menšina vie pomáhať tam, kde je to potrebné. Dúfame, že pred Vianocami vyčaríme úsmev deťom na perách hneď dvomi spôsobmi: najprv zvolenským školákom a škôlkarom pri sledovaní pútavých predstavení a následne aj onkologickým pacientom, ktorí na koncert prísť nemôžu,“ dopĺňa Peter Kačica.

Koncert navštívia deti zo štyroch základných škôl zo Zvolena, konkrétne z MŠ Jilemnického 1 a 2, ZŠ Hrnčiarska a taktiež škôlkari z MŠ Bystrický rad. Srdečne naň pozývame aj všetkých ostatných, ktorí majú záujem spríjemniť si predvianočný čas adventu. Vstupné je dobrovoľné.

TS: Ing. Ľubomíra Honíšková, – šéfredaktorka Zvolenských novín, hovorkyňa mesta Zvolen.