• Št. nov 30th, 2023

Zvolen má svoju vlastnú vianočnú pesničku. Je dielom 40 domácich hudobníkov.

Zvolenská Vianočná pieseň. Foto: zdroj TS

TS: Pri nahrávaní novej vianočnej skladby sa spojilo viac ako 40 domácich spevákov a hudobníkov, aby spríjemnili advent ľuďom vo svojom meste. Pieseň spoločne venovali Zvolenčanom.

Skladba Merry Christmas Everyone, ktorú pôvodne naspieval Shakin´ Stevens sa postupne stáva hymnou tohtoročných zvolenských Vianoc. Originálny nápad skrsol v hlave Daniela Axmanna, referenta kultúry zvolenskej radnice a zároveň člena populárnej kapely Pacipacifik. „Napadlo mi spojiť hudobníkov nášho mesta a vytvoriť s nimi spoločné dielo pre všetkých Zvolenčanov. A tak som na tom začal pracovať. Oslovil som všetky fungujúce zvolenské kapely, s ktorými sme v minulosti spolupracovali, dramaturgov, spevákov aj hudobníkov. Myslím, že sa podarilo niečo výnimočné,“ opisuje Axmann.

A prečo práve cover skladby Merry Christmas Everyone? „Aj keď je táto skladba anglická, je úžasne energická, temperamentná a všetci si ju okamžite spoja s príjemnými, pohodovými sviatkami. Snáď túto náladu vyčarí aj v srdciach všetkých ľudí v našom meste,“ dopĺňa hudobník.

Na skladbe sa bez nároku na honorár podieľali umelci a umelkyne z hudobných Sweet Little Chicks, Rebel´s band, Pacipacifik, Dolár, NO-5, Pohoda ZV, Sirens, a ďalej tiež Jana Fiľová, Anna Vakaráčová, Igor Majer, Pavel Tomašovič, Sväťo Hamaliar, Martin Námešný či Ondřej Daniš a mnohí iní. O zvukovú stránku a video sa postarali Ľubomír „Dedo“ Dědeček, Michal Truschan a Lumar Studio, bratia Vacovci, hudobnou dramaturgiou bol poverený Pavol Kováč. Nahrávanie sa uskutočnilo na Starej radnici vo Zvolene.

„Príjemná predvianočná nálada a mnohé zvolenské talenty sa postarali o pohodovú a tvorivú atmosféru. Dokonca sa k nám pridali aj bývalá primátorka mesta Lenka Balkovičová a nový primátor Vladimír Maňka, čím došlo k ešte silnejšiemu predvianočné spojeniu,“ uzatvára Axmann.

Skladba je dostupná na kanáli Youtube mesta Zvolen a umelci ju plánujú zahrať aj naživo – 22. decembra, priamo vo Vianočnej dedine.

Video

TS: Ing. Ľubomíra Honíšková, šéfredaktorka Zvolenských novín, referentka pre styk s verejnosťou. Foto: zdroj TS

Jedna odpoveď na na “Zvolen má svoju vlastnú vianočnú pesničku. Je dielom 40 domácich hudobníkov.”

  1. Vladimír Remeselník Avatar
    Vladimír Remeselník

    Pre staršiu generáciu prosím aj verziu v slovenskom jazyku. Ďakujem

Pridaj komentár