• So. apr 1st, 2023

Zvolenská pôrodnica ponúka rodičkám novinku, ktorá uľahčí pôrod

TS: Nemocnica AGEL Zvolen prichádza s novinkou na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, ktorá má uľahčiť či spríjemniť čakanie na pôrod. Je ňou bylinná náparka.

,,Liečivá bylinná náparka hrádze slúži na uvoľnenie svalov panvového dna, pripravuje a zvlhčuje pôrodné cesty a napomáha aj k zmäkčeniu krčka maternice. Ide o procedúru, v ktorej sa spájajú účinky fytoterapie, termoterapie, hydroterapie a aromaterapie,“ vysvetľuje lekárka zvolenského gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia MUDr. Lucia Ambrozová.

Podmienkou na použitie bylinnej náparky je ukončený 38. týždeň tehotenstva. Je možné ju využiť v prvej dobe pôrodnej, nakoľko pomáha pri uvoľnení a zvlhčení pôrodných ciest. Vzniknuté teplo spolu s bylinnými výparmi pôsobí blahodarne, relaxačne a pomáha pri znižovaní bolesti v oblasti hrádze.

Bylinnú náparku môže využiť každá rodička, ktorá o to požiada, využiť sa však môže len na pôrodnej sále. Vo zvolenskej nemocnici používajú na náparky zmes tzv. „voňavý pôrod“. Náparka sa dá využívať aj v období šestonedelia. Správna zmes bylín skracuje dobu popôrodného krvácania a urýchľuje zavinovanie maternice. Táto zmes má antibakteriálne účinky a podporuje tvorbu materského mlieka.

Zvolenská nemocnica je známa tým, že tamojšie gynekologicko-pôrodnícke oddelenie sa snaží prinášať novinky, rešpektovať a vychádzať v ústrety budúcim mamičkám. Preto nemocnicu teší, že v marci naši lekári a pôrodné asistentky absolvujú Kurz pre pôrodnice s pôrodnou asistentkou Annou Kohútovou a tak budú môcť okrem bylinnej náparky poskytovať napríklad aj rebozo či zavinovanie počas pôrodu.

Fotogaléria: Bylinná náparka

TS: Mgr. Martina Pavliková Hovorkyňa AGEL SK. Foto: zdroj TS

Jedna odpoveď na na “Zvolenská pôrodnica ponúka rodičkám novinku, ktorá uľahčí pôrod”

Pridaj komentár