Pacienti polikliniky zvolenskej nemocnice využívajú nový výťah

TS: Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, dostala do užívania nový osobný výťah. Investíciu vo výške viac ako 38 000 eur realizoval Banskobystrický samosprávny kraj. Výrazne tak pomohol svojim občanom, ktorí sú nútení navštíviť lekára v budove polikliniky.

Rekonštrukciu osobného výťahu v budove polikliniky uvítal manažment zvolenskej nemocnice, pretože viac, ako rok bol v prevádzke len jeden výťah.

„Polikliniku denne navštívia desiatky až stovky pacientov, z nich mnohí sú ťažšie mobilní a niektorí prídu aj s doprovodom viacerých osôb. Budova má celkom šesť podlaží, na štyroch z nich je poskytovaná zdravotná starostlivosť. Je preto pochopiteľné, že kapacita jedného výťahu bola nedostačujúca. Preto oceňujeme rozhodnutie vyššieho územného celku,“ povedal výkonný riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Belanský, MPH.

Na základe investície Banskobystrického samosprávneho kraja v budove polikliniky Nemocnice Zvolen bola vykonaná kompletná výmena starého osobného výťahu za elektrický. Prostriedky, ktoré samosprávny kraj na nový výťah vynaložil, predstavujú viac ako 38 tisíc eur. Cena zahŕňala demontáž, odvoz a likvidáciu pôvodného výťahu a stavebné práce súvisiace s výmenou výťahu, dodávkou a montážou nového výťahu. Vďaka investícii sa zvýšila bezpečnosť, ale významným prvkom, ktorý ocenia najmä používatelia, je zvýšenie kapacity počtu prepravovaných osôb v budove.

Nový výťah v budove polikliniky.

TS: Mgr. Alžbeta Sivá, tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s.,

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: