• St. okt 4th, 2023

Viac ako 100 bezplatných parkovacích miest dostupných pre obyvateľov Západu

Autor IMG_1979

júl 26, 2023
Parkovisko Billa na Zvolenskom sídlisku Západ. Foto: zdroj TS

TS: Mesto vyrokovalo nové podmienky pre sprístupnenie časti parkoviska pri supermarkete Billa na sídlisku Západ-Tepličky. Verejnosť tak bude môcť na parkovisku bezplatne parkovať v čase mimo otváracích hodín supermarketu, pôjde hlavne o večerné a nočné hodiny.

Mesto Zvolen sa dlhodobo zaoberá riešením problému nedostatku parkovacích miest na sídlisku Západ – Tepličky. Práve preto tento rok zahájilo rokovanie so spoločnosťou Billa o možnosti bezplatného parkovania pre verejnosť mimo otváracích hodín supermarketu na ulici Pražská. Od pondelku tak môžu obyvatelia a návštevníci sídliska parkovať na 114 parkovacích miestach vo večerných a nočných hodinách bez obmedzenia.

Časy bezplatného parkovania mimo otváracích hodín supermarketu:

  • v pondelok až piatok od 20:00 do 7:00 nasledujúceho dňa,·
  • v sobotu od 20:00 do 8:00 v nedeľu·
  • v nedeľu od 19:00 do 7:00 v pondelok.

Mesto sa v rámci dohody o spolupráci zaviazalo k tomu, že na vlastné náklady zabezpečí starostlivosť o parkovisko v rámci zimnej aj letnej údržby.

Parkovanie rieši mesto komplexne.

Tento krok je však len jedným z mnohých, na ktorých zvolenský magistrát ohľadom parkovacej politiky aktuálne pracuje. Už na jar budúceho roku by malo byť účinné nové Všeobecné záväzné nariadenie mesta o parkovaní. „V súčasnosti pripravujeme komplexný pilotný dopravný projekt, ktorý občanom prinesie nové parkovacie miesta a prepracovanejšiu reguláciu. Základom je pasportizácia miestnych komunikácií, ktorá nám ukáže reálny stav ciest, chodníkov i parkovacích miest. Hotová by mala byť ešte v tomto roku. Na jej základoch môžeme presnejšie a efektívnejšie naplánovať všetky potrebné zmeny,“ vyjadril sa zvolenský viceprimátor Miroslav Kusein. Dodal, že v rámci pilotného projektu sa venujú najprv širšiemu centru mesta a sídlisku Západ-Tepličky, bezprostredne budú práce nasledovať aj v častiach Sekier, Zlatý potok, Podborová či Balkán.

Parkovací systém prebralo mesto Zvolen pod vlastnú správu od spoločnosti EEI od júla roku 2021. Výnosy z úhrad za parkovanie sa používajú na krytie nákladov súvisiacich s prevádzkou rovnako ako na opravu, servis i údržbu zariadení a systému či budovanie parkovacej infraštruktúry aj v súvislosti so zavádzaním inovatívnych a smart riešení.

Fotogaléria: Parkovisko Billa Zvolen Západ 2023

TS: a foto: Ing. Ľubomíra Honíšková, hovorkyňa, šéfredaktorka Zvolenských novín.

Pridaj komentár