• St. okt 4th, 2023

Siedma Country záhrada na Laniciach dopadla na výbornú

Nočná Country záhrada. Foto: IMG_1979

Na druhý augustový piatok 11.8.2023 pripadlo v kolotoči kultúrnych podujatí mesta Zvolen podujatie hudobného charakteru a musím povedať, že sa mestu Zvolen podarilo na výbornú.

Reč je o 16. ročníku hudobného festivalu Country záhrada, ktorý sa už po siedmykrát konal v Mestskom parku Lanice a návštevnosť v podvečerných hodinách bola viac než fantastická.

A práve tu sa od 15-tej hodiny konalo fantastické podujatie plné hudby, westernu, divokého západu a prišli nielen kolonizátori a Indiáni, ale aj hasiči tu našli svoje miesto.

Organizačne festival malo pod palcom Zvolenské kultúrne centrum, mesto Zvolen a ďalší partneri a samotné podujatie fundovane moderoval Richard Ciferský.

Hlavnou hviezdou a ťahákom festivalu bolo rozhodne vystúpenie skupiny Willie Jones band, ale zahrali aj ďalší interpreti ako BG Time, Kapucíni, First Edition, a v obmenenej zostave naša zvolenská kapela Pacipacifik.

Okrem hudobných skupín sa v rámci sprievodného programu predstavila aj westernová skupina Túlaví vlci a aj ďalšia z Košíc so svojim bohatým programom a prišli aj Indiáni. Tanečné kreácie v duchu Country tu na pódiu v dvoch kolách predviedla tanečná skupina Colorado zo Žiliny.

O detskú zábavu sa postaral Zbor dobrovoľných hasičov, ktorý opäť spravil deťom radosť s penou.V priestore parku sa nachádzalo aj množstvo stánkov nielen občerstvovacieho charakteru, ale dali sa tu kúpiť rôzne predmety, ktoré zapadali charakterovo do tohto festivalu. Samozrejme, ako každý rok sa tu deti mohli previezť na koči.

Netreba však zabúdať ani na ohnisko, na ktorom sa dalo opekať čokoľvek, čo si človek z domu doniesol. Organizátor zabezpečil drevo, ražne na prikladanie a ostatné bolo na návštevníkoch.

Nuž, na záver sa dá rozhodne konštatovať, že 16. ročník festivalu Country záhrada sa jednoznačne mestu Zvolen podaril.

Nech sa páči od nás aspoň pár fotografií a nejaké to video.

Video: Country záhrada 2023

Video: Hasičská pena

Video: BG Time

Video: Tanečná skupina Colorado

Fotogaléria: Country záhrada 2023

Článok, fotografie a videá: IMG_1979

Pridaj komentár