• Ut. feb 7th, 2023

Fantóm divadla priniesol veľa zábavy a fantastický program do divadla

noc-divadiel-2013-zvolen-4
Foto: Ján Števonka.

Už 4. ročník podujatia Noc divadiel sa pod titulom Herci nespia! uskutočnil v sobotu 16.11.2013  v priestoroch divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene, ktoré si pripravilo program v duchu príjemného bátia sa a hľadania Fantóma divadla.

Noc divadiel je podujatie európskeho charakteru, do ktorého sa zapojilo 10 európskych krajín a svoje zastúpenie tu mali aj slovenské divadlá. Podujatie ako také organizuje Divadelný ústav Bratislava v spolupráci s divadlami na celom Slovensku.

Zvolenské divadlo však prinieslo tento rok jedno veľké prekvapenie a to v podobe čerešničky na torte.

Prvým príjemným prekvapením bola časť od 16-tej hodiny, ktorá bola venovaná deťom v podobe otvorenej skúšky novej interaktívnej  rozprávky O Troch vílach a uvedie ju  divadlo už 24.11.2013. Po skúške však zábava pokračovala ďalej v podobe tvorivých dielní a následne po vytvorení niečoho pekného si tieto výtvory mohli zavesiť na zázračný strom, ktorý bol vo foyeri divadla.

Hlavné gro programu však prišlo pred 21-ou hodinou, kedy sa brány divadla otvorili na večernú noc divadiel. Prvá vec, ktorá upútala bola, že všetok personál bol doslova strašidelne upravený ba aj po tvárach farebne pomaľovaný. Musí sa uznať, že dievčence, ktoré obvykle trhajú lístky a majú svoj pôvab a čaro boli tento večer doslova očarujúce. Tety šatniarky neostali od macochy a pribudli im pekné klobúky.

Na prvom poschodí pred vstupom do sály mal človek doslova zimomriavky, všade dookola vlci, víly a reťaze štrngotali, ba i dvere vŕzgali a všade naokolo tma ako v rohu.

Po 21-ej však začal program humorne-hororovo ladeného večera, zameraného na panoptikum príšer, škriatkov, strašidiel, elfov, mátoh, netvorov v histórii divadla a v klasických dielach. Jednoducho to bolo o hľadaní Fantóma divadla.

V dvojhodinovom programe a s jednou prestávkou na utretie sĺz od smiechu, ktorého bolo všetkým značne dopriate sa predstavili herci divadla vtipnými scénkami alebo spevom. Počas celého večera moderovala dvojica elfov Barbora Špániková a Richard Sanitra,  ktorí celý večer hľadali toho pomyselného Fantóma divadla a ktorý nakoniec aj došiel.

Noc divadiel 2013 

Po fantastickom predstavení sa pred divadlom tak ako každý rok čítali divadelné posolstvá a po záverečnom slove z úst riaditeľky divadla ING. Jany Raffajovej sa považovala táto noc pre tento rok za uzavretú a všetci mohli v pokoji odísť domov.

Posolstvá

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma