• So. jan 28th, 2023
hudobna-skupina-vata
Program akcie KULTUREBOX 3.

Posledné hudobné predstavenie v sobotu 22. augusta 2009 pod značkou CULTUREBOX 3 bola hudobná skupina zo Slovenska, konkrétne z Prešova. V mojich predstavách som predpokladal, že organizátor si nechal to najlepšie na záver, žiaľ nestalo sa tak a podľa reakcií organizátora bol aj on samotný s ich vystúpenia mierne rozčarovaný, ale k tomu sa dostaneme neskôr.

Hudobná skupina VATA hrá minimálne od roku 2006 a ich hudobný štýl je popísaný ako Drum & Bass, Jungle, Garage čo v preklade znamená “ spojenie spontánnosti a dynamiky akustickej hudby s beatmi “.

Členovia skupiny sú všetko mladí hudobníci, odhadom do 30 rokov a ich hudobný prejav rozhodne nebude nič hovoriť staršej generácii ľudí. Po hudobnej stránke to bolo také osvieženie, také niečo nové pestré, zaujímavé, a aj tých 20 ľudí čo prišlo na koncert počas skladieb pískalo a skandovalo.

Členovia skupiny:

  • Martin Janočko : bubny
  • Petr Break : gitara
  • Boris Matko : PC syntetizátor

Pôvodne mala skupina vystupovať v Parku Ľudovíta Šťúra o 18. hodine, ale z dôvodu toho, že od rána bolo upršané počasie sa koncert presunul do kultúrneho domu na sídlisko Podborová ( bývalé kino ) a začiatok predstavenia sa presunul na 19. hodinu aby ľudia čas na presun z mesta na priľahlé sídlisko.

A teraz k tomu rozčarovaniu, ktoré som naznačil v úvode:

  1. samotné predstavenie bolo tesne pred 19. hodinou presunuté o 45 minút neskôr, len takým prepísaním plagátu perom.
  2. prekvapenie nasledovalo po vstupe do kinosály, kde bola tma ako v hrobe, len samotná kapela bola osvetlená pomocným osvetlením .
  3. koncert, alebo ako to nazvať, trval cca 30 min a nakoniec natiahol na rekordných 40 min po miernom dohováraní organizátora podujatia .

Pôvodne som rozmýšľal,ako napísať tento Blog tak, aby to nevyznelo až príliš neobjektívne, ale je to na samotné posúdenie koncertu ako celku, keď to zhrniem tak vám vyjde, že ste boli na 40 minútovom koncerte so 45 minútovým meškaním a to ešte v úplnej tme dosť ťažko hodnotiacim zvukovým prednesom.

Žiaľ, dnes vám neprinášam fotografie, ale pokúsim sa vám sem pridať odkaz na videá, ktoré som natočil a ktoré potrebujú ešte čas na spracovanie, pretože  sú taktiež pofidérnej kvality.

Video z koncertu :

Článok: Ján Števonka

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri