65. výročie SNP Zvolen

snp-zvolen-2009-9

Akt kladenia vencov. Foto: ZV-podujatia

Presne pod znamením čísla 65 sa nieslo kladenie vencov pred Zvolenskou valaškou, čím si vlastne obyvatelia Slovenska pripomínajú 65. výročie začiatku SNP a pripomínajú si to práve 29. augusta 2009.

Kladenie vencov sa začalo presne o 10:30. Zúčastnilo sa na ňom veľké množstvo ľudí, nevynímajúc aj priamych účastníkom bojov v SNP ktorých priemerný vek je úctyhodných 85 rokov, ale aj naša politická špičku-minister obrany SR, primátor mesta Zvolen, alebo aj bývalý primátora Zvolena a terajšieho Europoslanca za Smer a veľa, veľa ďalších. Samotné kladenie vencov trvalo rádovo do 30 minút a po tomto obrade sa veľavážený prítomní presunuli pred pódium na námestí SNP vo Zvolene.

Na pódiu sa striedali so svojimi prejavmi k SNP politické a kultúrne špičky, konkrétne minister obrany SR Ing. Jaroslav Baška, prednosta úradu práce Zvolen Miroslav Náhlik a so svojím prejavom vystúpil aj hosť z Rumunska ktorý mal aj prekladateľku. V hľadisku bolo možné ešte zazrieť okrem iného aj primátora mesta Zvolen Miroslava Kuseina ako aj bývalého primátora Zvolena Vladimíra Maňku . Ako zvyčajne bola vyzdvihovaná potreba bojov v SNP a samozrejme aj partizáni a všetko okolo toho.

Slávnostné predpoludnie sa nieslo vo vynikajúcej atmosfére, akurát letné horúce počasie spôsobovalo starším spoluobčanom menšie zdravotné problémy, kde museli zasahovať aj mladé “ šťavnaté zdravotáčky “. Predpoludnie na námestí ukončil Zvolenský spevácky zbor.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.