• Ne. mar 26th, 2023

Domáca prehra s MBK Liptovský Mikuláš

ByIMG_1979

okt 30, 2010 ,
basketbalistky-bk-zs-zvolen-lmb-liptovsky-mikulas
Pod košom to veľakrát doslova vrelo. Foto: ZV-podujatia.

Poslednú sobotu v mesiaci október 30.10.2010 sa na pôde IX. ZŠ sídlisko Západ postavili ženské basketbalistky slovenského pohára (skupina východ) BK ZŠ Zvolen – MBK Liptovský Mikuláš.

Na palubovke sa zišli dva basketbalové družstvá zo stredného Slovenska a podľa doterajších výsledkov sa dal očakávať zaujímavý duel.

V začiatku zápasu to vyzeralo veľmi nádejne a naše dievčatá, hlavne však Katarína Nagyová s číslom 15 a Jenka Štiasna s číslom 8, zastávali svoje pozície viac než dobre.

Po začatí druhej desaťminútovky sa dievčatá z  Liptovského Mikuláša schopili a začala sa hrať úplne iná hra ako bola na začiatku. V polovici zápasu sme už prehrávali v pomere 28:36.

Do druhej polovice zápasu nastúpili naše hráčky sebavedomo, ale bolo vidieť, že súperky im dávajú ešte viac zabrať ako na začiatku zápasu.

V poslednej desaťminútovke poslal tréner Liptovského Mikuláša Igor Vanko na palubovku zverenkyňu s číslom 8 a spolu s číslom 10 tvorili dvojku, ktorá doslova položila naše hráčky na lopatky. Konečné skóre na svetelnej tabuli sa zastavilo na 53:78.

Na basketbalový zápas sa prišlo pozrieť odhadom 30 fanúšikov prevažne mužského pohlavia. Naše hráčky hraly v bielych dresoch a ich súperky v čiernych dresoch.

Tabuľka

Fotografie


Článok a foto: Ján Števonka. Gramatická úprava : J. M.