Lokomotíva Zvolen v Hliníku bodovala naplno

ByIMG_1979

nov 28, 2012 ,
Ilustračné. Foto: Ján Števonka.

Po minulom dvojkole, kedy bolo súperom MVK Lokomotíva Zvolen vedúce družstvo 1.ligy stred TJ Stavbár Prievidza a odnieslo si zo Zvolena dve víťazstvá, zohral MVK už v poradí 7.dvojkolo v Hliníku nad Hronom.

Volejbalisti MVK Zvolen ešte v druhom dvojkole  prvej ligy v domácej hale ZŠ na Námestí Mládeže v prvom meraní síl s OŠK VO Hliník nad Hronom dosiahli jasné víťazstvá, keď súpera prevýšili vo všetkých činnostiach i keď možnosť hrať dostali aj  hráči z lavičky. Oba zápasy vtedy skončili rovnakým skóre 3:1. V odvete nastúpili mužstvá v pozmenených zostavách. MVK sa predstavili bez hrajúceho trénera Milana Beskydiara, ktorý pri koučovaní z lavičky nemal veľa práce i bez kapitána M.Orolína. Dosiahli dokonca o set lepší výsledok ako v druhom kole na domácom ihrisku.

Obe stretnutia mali celkom jednoznačný priebeh, ich opraty v rukách pevne držali volejbalisti zvolenskej Lokomotívy. Tí mali v prvom zápase výborný úvod, keď v prvom sete vyhrali desaťbodovým rozdielom, ani v druhom Hliníčanom  prakticky vôbec nič nedovolili. Dominovali vo všetkých herných činnostiach. Iba v treťom dejstve MVK poľavil v koncentrácii a z nepresností v zakončení ťažil OŠK, ktorému sa tak podarilo uhrať set a znížiť, no v štvrtom sete dovŕšili Zvolenčania víťazstvo v prvom zápase rozdielom triedy.

V druhom stretnutí sa scenár opakoval. Hliníčania ako-tak hrýzli len v prvom a v treťom sete, kedy Zvolenčania vyhrali najtesnejším rozdielom. No to už hráči MVK hrajúci v pozmenenej zostave oproti predchádzajúcim kolám kontrolovali situáciu a nedovolili domácim zvrat v stretnutí, keď sa  prejavila i lepšia psychická odolnosť a potvrdili úlohu jednoznačného favorita v tomto stretnutí. Za zmienku stojí i danie príležitosti sa prejaviť v zápasovej praxi mladým hráčom MVK, ktorí svoju úlohu zvládli a podali kvalitná výkon.

1.zápas

OŠK VO Hliník nad HronomMVK Lokomotíva Zvolen  1 :  3  (-15, -18, 22, -16)

• Zostava MVK: Skladaný, Orolín J., Benc, Lupták, Kliment, Dvořák, libero Palaščák,  striedali Velký, Krmela
  • Rozhodoval: F.Hnát Zápas trval 92  minút Divákov 55

2.zápas

OŠK VO Hliník nad HronomMVK Lokomotíva Zvolen  0 : 3  (-29, -20, -25)

• Zostava MVK: Dvořák, Skladaný, Orolín J., Benc, Lupták, Kliment, libero Palaščák,  striedali Krmela, Velký
  • Rozhodoval : F.Hnát Zápas trval  75 minút Divákov 75

Hrajúci tréner Milan Beskydiar stretnutia výstižne zhodnotil:

„Oproti minulému dvojzápasu s Prievidzou dostali proti Hliníku možnosť hráči z lavičky, aby sa rozohrali v súťažnom zápase, herne sa prejavili dobre. Bol to typický zápas s outsiderom, ktorý hral maximálne obetavo. Zápas sme zvládli, no po dvoch víťazných setoch zbytočne poľavili a  prehrali sme tretí set. Podobný scenár mal i druhý zápas, keď sme kontrolovali priebeh a zvíťazili bez straty setu. Boli sme favoriti tohto stretnutia, kvalita bola jednoznačne na našej strane a potvrdili sme to i hrou.“

Tabuľka po 7. kole

Výkony MVK si priaznivci Zvolenského volejbalu budú môcť pozrieť už v sobotu  1.12.2012 , keď súperom  Lokomotívy v dvojzápase 8.kola (o 15-tej a 17-tej hodine) bude družstvo TJ Neografia Martin.

Článok: Ing. Miloš Masarik.