• Št. mar 30th, 2023

Teraristicko akvaristická burza vo Zvolene

 

teraristicka-vystava-zvolen
Foto: Ján Števonka.

 

V sobotu 30.10.2010 sa konala v priestoroch DK ŽSR Zvolen (dom kultúry) celoslovenská teraristická burza, ktorej organizátorom bola AkvaTera Štefana Šnajdera.

Podujatie tohto druhu sa koná vo Zvolene dvakrát ročne a to v apríli a v októbri. Okrem teráristov sa na ňom zúčastnujú aj akvaristi a nielen zo Slovenska ale aj z Čiech.

Na burze bolo možné vidieť, ale aj zakúpiť si nikoľko kúskov z veľkého množstva hadov, pavúkov, švábov, cvrčkov a iných živočíchov. Veľké zastúpenie tu mali aj predajcovia krmiva pre tieto rozhodne exotické živočíchy.

Okrem živých tvorov bolo možné vidieť a zakúpiť si aj rôzne pomôcky do terárií, či už konáre, morské mušle neskutočných tvarov a pestrofarebnosti a ostatné pomôcky.

Dalo sa tu nájsť veľmi veľa vecí na malom mieste. Do budúcna by bolo dobré sa zamyslieť nad väčšími priestormi pre usporiadanie takejto burzy.

Predsa len sa tu schádzajú nielen ľudia, ktorí si chcú pozrieť niečo exotického ale aj skúsení teráristi, ktorí by isto ocenili troška viac priestoru, aby sa mohli porozprávať a vymeniť si prípadné skúsenosti.

Pár fotografií nájdete na tomto mieste.

Blog a foto: Ján Števonka. Gramatická úprava : J. M.