• Ut. nov 28th, 2023

Zvolenčanky vyhrali nad Malým Rímom

Autor IMG_1979

feb 24, 2011 ,
bk-zs-zvolen-ssk-zs-atomova-trnava-2-liga-zeny
Trnavské dievčatá ukázali, že premieňať koše vedia. Foto: ZV-podujatia.

V sobotu 19.2.2011 pricestovali dievčatá z Trnavy do Zvolena, aby tu na palubovke IX. ZŠ odohrali basketbalový duel 2. ligy žien (skupina západ) medzi domácimi BK ZŠ Zvolen.

Domácim hráčkam sa na ich palubovkách herne veľmi dobre darí a ešte v tomto roku neutŕžili ani jednu jedinú prehru. Preto sa očakávalo akú taktiku vymyslela mlado vyzerajúca sympatická trénerka z klubu ŠŠK ZŠ Atómová Trnava.

V súpiske domáceho klubu pribudlo meno Katarína Nagyová, ktorá po dlhšej pauze sa znova objavila v zápase a tak priniesla čerstvý vietor do plachiet. A aj jej pričinením vyhrali Zvolenčanky vysoko 86:51 (47:35).

Pri rozcvičovaní pred samotným duelom malo celé družstvo Trnavy na svojich tričkách napísané zaujímavé motto.

Basketbal ma naučil prekonávať hranice svojich možností.

Grandiózny nástup a trpký koniec

Všetko to začalo o 14. hodine a hosťujúce hráčky nastolili neskutočné tempo. Všetky lopty išli v rýchlych zvratoch cez hráčku číslo 5, ktorá bola neskutočne rýchla a premieňala kôš za košom.

Zvolenské hráčky sa z tohto šoku aj napriek prehre v prvej štvrtine zápasu v pomere skóre 24:25 otriasli a po taktických pokynoch skúseného trénera Radka Dvorščáka prebrali kontrolu nad zápasom.

Po zmene strán sa skóre v zápase začalo rapídne zväčšovať a vynikajúcu formu nielen v tomto zápase, ale aj počas tohto roka vykazuje Zvolenská hráčka Radoslava Konôpková, ktorá okrem iného hráva aj za 1. ligu žien.

Trnavské hráčky akoby stratili ku koncu zápasu motiváciu a snažili sa len o to, aby neodišli z mesta pod Pustým hradom s veľkou potupou.

Domáce dievčatá tak ukázali, že na svojom “piesočku”, vedia vynikajúco hrať a dokázali to aj v tomto zápase.

Fanúšikovia, ktorí si cenia výsledky

Tentokrát sa stal doslova zázrak a na zápas sa prišlo pozrieť veľké zastúpenie cca 70 fanúšikov, ktorí rozhodne psychicky podporili hráčky v obidvoch táboroch.

Domáce hráčky v zápase

BK ZŠ Zvolen

  • hráčkySoňa Čermáková, Karin Holienčíková, Alexandra Chmulíková, Radoslava Konôpková, Darina Leštáková, Dominika Ľuptáková, Lenka Makónyová, Lucia Miháliková, Nagyová Katarína, Alexandra Sládoková a Turčanová Gabriela
  • tréner Radko Dvorščák

Štatistika zápasu

  • BK ZŠ Zvolen: najviac bodov v zápase – Radoslava Konôpková 22. a Alexandra Sládoková 16.
  • ŠŠK ZŠ Atómová Trnava: najviac bodov v zápase – Gabulová 21. a Bednárová 7.

Video ( domáce hráčky vo svetlých dresoch) doporučujem tlačidlo HD na videu

Fotografie (domáce hráčky vo svetlých dresoch)

Článok, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava : M. Š