Kadetky zo Zvolena úspešné proti Klokanom z Ivanky

bk-zs-zvolen-klokani-ivanka-pri-dunaji-basketbal-kadetky-5

Súperky neraz ukázali, že presnosť na kôš im nieje cudzia. Foto: ZV-podujatia

Počas Fašiangových sviatkov, konkrétne 5.3.2011, sa uskutočnil v hale IX. ZŠ na sídlisku Západ basketbalový zápas kadetiek a do Zvolena zavítali dievčatá z klubu BK Klokani Ivanka pri Dunaji.

Pred samotným duelom sa stala kuriózna vec keď sa museli ísť prezliecť naše hráčky do šatní, z toho dôvodu, že ich fialové dresy by počas zápasu splývali s modrými dresmi súperiek a tak Zvolenčanky nakoniec hrali v červenom.

Samotný zápas bol neskutočne vyrovnaný a dá sa povedať, že vynikajúce taktické pokyny a súdržnosť Zvolenských dievčat mohli za to, že nakoniec sa z víťazstva radovali právom ony.

Nemastný, neslaný začiatok a sladký koniec

Zápas pod deravými košmi sa začal dosť nevýrazne a dá sa povedať, že obidva tými čakali na to, s akou taktikou vyrukuje opačné družstvo.

Po odohraní troch minút zápasu zostala s veľkým krikom jedna Klokanka (č. 10) ležať na palubovke a po zranení členku sa musela rozlúčiť s ďalším účinkovaním v tomto zápase. Po prvej štvrtine bol stav zápasu pomerne vyrovnaný – 22:23

Nakoľko Zvolenský tréner Zoltán Žambor mal na lavičke dostatok hráčok na častejšie striedanie a ukázalo sa, že zranená hráčka v klube Ivanky je citeľná strata, tak sa aj skóre zápasu začalo uberať pre BK ZŠ pozitívnym smerom. Po druhej štvrtine zápasu bol stav 43:34

Po zmene strán a oddychu mali oba tímy, hlavne však hostujúci klub, dostatok času vymyslieť taktiku ako prekonať vynikajúco hrajúce Zvolenské kadetky. Nakoľko sa im to nedarilo, tak skóre sa po tretej štvrtine hracieho času zastavil  na hodnote 52:46

Posledná štvrtina nepriniesla žiadny zvrat v zápase, ale rozhodne sa v nej ukázali a prejavily svoj um a talent individuálne hráčky na palubovke, za ktoré sa dá spomenúť domáca hráčka s číslom 21. Ivana Marcelyová ako aj Lucia Zacharová číslo 16., ktorá hádzala grandiózne trojkové koše ako “stará harcovníčka”.

Zápas sa skončil pre Zvolenské hráčky vynikajúco a súperky zdolali 72:56