Dôležité víťazstvo hráčok ŽHKm Zvolen

zhkm-zvolen_mhk-martin-14

V sobotu 30.1. 2016 vykorčuľovali na zvolenský ľad hráčky Martina. Pre domáce hokejistky to mohol byť posledný zápas sezóny, keďže v súboji o 5.miesto prehrávali v sérií už 0:2. Tento fakt sa však hráčkam Zvolena nepozdával a tak dali do zápasu maximum. Dohrávanie súbojov, vysoké napádanie súpera i zvýšená agresivita pred oboma bránami priniesla svoje ovocie. Od 8. minúty hrali Zvolenčanky oslabené o dve hráčky, no súpera k vážnejšej šanci nepustili. Naopak, po niekoľkých nepremenených šanciach sa v 15. minúte strelecky presadila Beláňová, ktorá pretlačila puk za bránkovú čiaru. Hráčky spod Pustého hradu ukázali svoju bojovnosť v záverečnej päťminútovke prvej tretiny,  ktorú celú odohrali v oslabení, dokonca dve minúty o dve hráčky. Po prestávke  chceli domáce hokejistky zvýšiť svoje vedenie a ukľudniť tak hru, čo sa v 29. minúte podarilo po samostatnom úniku Ivanovej.  Tlak Zvolena i agresivita hráčok spod Turca sa stupňovala, no skóre sa do konca tretiny nezmenilo.

Záverečná tretina bola opäť v réžií hráčok v bielych dresoch, avšak v 44. minúte zo sporadického útoku presne zakončila Gauríková a znížila tak na 2:1. Nasledoval mierny tlak Martinčaniek, ale brankárka Hrčková predviedla skvelé zákroky, ktorými nedovolila vyrovnanie stavu.  Kľud na zvolenské hokejky priniesol premiérový gól Chmelíkovej, ktorý padol v 53. minúte. Nevyužitých ostalo množstvo šancí, ale podstatné je dôležité víťazstvo, ktoré znamená predĺženie série minimálne o jeden zápas, ktorý sa uskutoční v nedeľu o 8:30.

ŽHKm Zvolen – MHK Martin 3:1

Stely: 37:25

Góly: 15. Beláňová (Kamenická , Janicová), 29. Ivanová (Trenčanová), 55. Chmelíková (Časnochová) – 44. Gauríková

Zostava ŽHKm Zvolen: Hrčková – Trenčanová, Lamperová, Luptáková, Chmelíková, Beláňová, Ivanová, Janicová, Časnochová, Kamenická, Sakalíková, Tišťanová, Orolínová

Clánok: Andrea Orolínová. Foto: J. Števonka