• St. dec 6th, 2023

Vo Zvolene budú onedlho Shakespearovské slávnosti

Autor IMG_1979

júl 19, 2011 , ,
letne-shakespearovske-slavnosti-zvolen
Informačný leták k podujatiu.

Po predstaveniach na Bratislavskom hrade a v košickej Katovej bašte zavíta toto podujatie aj na Zvolenský zámok. Letné Shakespearovské slávnosti vzdávajú hold najväčšiemu dramatikovi tejto doby a ponúkajú priestor známym i menej populárnym hrám zo Shakespearovskej dielne už od roku  2007. Od 3. do 5. augusta sa nádvorie premení na javisko, kde herci predvedú škótsku historickú drámu Macbeth.

Celý názov predstavenia je Tragédia o Macbethovi. Dej je veľmi dramatický a ukazuje na rýchly vzostup a pád škótskeho generála, ktorý je poprepájaný ľudskou zradou, krutosťou a túžbou po moci. Jej námet sa stal svetovým a nehynúcim pretože ponúka množstvo adaptácií.

Drámu prekladal Ľubomír Feldek, ktorý má na konte neskutočné množstvo preložených predstavení. Režíruje ju Ondrej Spišák, známy slovenský režisér pôsobiaci v Čechách či Poľsku. Pre Shakespearovské slávnosti  bolo vybrané pestré herecké obsadenie. V hlavnej úlohe sa predstaví Milan Ondrík, jeho Lady Macbeth bude hrať Veronika Freimanová. V ďalších úlohách sa predstavia Martin Nahálka, Marián Slovák, Juraj Kemka či Robert Jakab.

Lístky je možné zakúpiť v predpredaji v Informačnom centre alebo cez internet. Ceny sa pohybujú od trinástich eur. Začiatky predstavení budú od 20,30 hod. Organizátori upozorňujú na chladné večerné počasie a pripomínajú, že teplé deky v cene nie sú. Za redakciu Vás srdečne pozývame na Letné Shakespearovské slávnosti.

Článok: Silvia Kopčanová.

Pridajte sa k nám na Facebook.