• Ne. sep 24th, 2023

Súhrn akcií a podujatí v 40. týždni vo Zvolene

noc-strachu-a-smiechu-2011-zvolen
Noc strachu a smiechu na zvolenskom zámku: Foto: Ján Števonka.

V 40. týždni sa počas siedmich dní od 3.10. do 9.10.2011 vo Zvolene uskutočnilo množstvo zaujímavých podujatí a akcií. Tie najzaujímavejšie vám v súhrne postupne opíšem.

Šport

Hokejovému HKm Zvolen sa minulý týždeň neobvykle darilo. Postupne vyhrali všetky zápasy, doma s Popradom 4:0, po dohode vonku so Slovanom 1:2 a nakoniec v nedeľu 9.10. doma so Žilinskými vlkmi 3:1. Po tomto zápase sa usadili na krásnom 4. mieste v tabuľke.

V ženskej 1. lige v ľadovom hokeji sa zvolenské ženy pustili s vervou do súperiek Iskry Banská Bystrica a z tohto derby víťazne vyšla hosťujúca Iskra, ktorá vyhrala vysoko 1:5.

Pri športe ešte ostaneme a to konkrétne pri volejbale, kde sa diali zaujímavé ale zároveň aj predpokladané udalosti. Volejbalová extraliga mužov pokračovala druhým kolom a zvolenská Lokomotíva sa pokúšala v Bratislave uhrať zápas s VKP Bratislava, žiaľ, neúspešne a podľahla svojmu súperovi 0:3.

Juniorské dievčatá z klubu TJ Slávia TU Zvolen odohrali v sobotu dva zápasy vo volejbale proti VK Iskra Hnúšťa. Ani v jednom nevyhrali a v oboch skončilo skóre 0:3 a 0:3. Neviem Vám však povedať, kde sa hralo, nakoľko ani v deň zápasu nebola o tom informácia ani na SVF (Slovenská volejbalová federácia), ani na stránke VPH Zvolen, ktorá zastrešuje tieto dievčatá, ba dokonca ani len na Facebooku, nehovoriac o Google.

Na záver, čo sa športu týka, sa v nedeľu zrodila remíza 2:2 v 3. futbalovej lige (východ), kedy domáca MFK Lokomotíva Zvolen privítala juniorov z Prešova.

Tanec

fs-marina
FS Marína. Foto: Ján Števonka.

45. výročie svojho založenia oslávil FS Marína tým, čo je mu najmilšie, tancom a spevom. Oslavy začali vo štvrtok 6.10. vystúpením v DK ŽSR Zvolen s programom Marína železničiarom. Oslavy budú pokračovať až do 29. októbra a sú pripravené ešte štyri ďalšie predstavenia.

Keď sme už pri folklóre, tak v Divadle JGT Tajovského vystúpil FS Technik STU z Bratislavy, ktorý sa  predstavil so svojim novým hudobno-tanečným programom Folk Love.

Kultúra

V strede týždňa 5.1.2011 zavítal do Zvolena Peter Lipa, aby v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra pokrstil šampanským knihu Petra Jaduďa Cesta raka.

Divadlo

Počas dvoch dní sa na zvolenskom zámku strašilo už v tradičnom strašidelnom podujatí plnécho strachu a smiechu pod názvom Noc strachu a smiechu na zvolenskom zámku.

Hudba

V stredu 5.10. vystúpil v DK Podborová bubenícky učiteľ, motivátor a vývojový poradca Don Famularo z Argentíny. Počas seminára odovzdal svoje skúsenosti nielen začínajúcim , ale aj skúseným bubeníkom.

Výstavy

Na zvolenskom zámku začala výstava fotografa Jozefa Faba pod názvom ,,Tváre ľudí stratených“ a môžem povedať, že sa oplatí ju navštíviť na 2. poschodí zámku. Výstava bude trvať od stredy 5.10.do poslednej nedele v októbri, v čase od 10.00 hod. do 17.00. hod.

Tak to by bolo to najzaujímavejšie z predchádzajúceho týždňa, čo sa rozhodne oplatilo a oplatí ešte navštíviť. Ak máte informácie o zaujímavých akciách, napíšte nám a možno sa aj vy ocitnete na tomto mieste.

Blog a foto: Ján Števonka.