• Ne. mar 26th, 2023

Zvolenské ženy víťazne proti Spišskej Belej

ByIMG_1979

jan 30, 2012
bk-zvolen-spisska-bela-basketbal-zeny-13
Eva Vodrážková v bielom. Foto: Ján Števonka.

V nedeľné dopoludnie 29.1.2012 sa uskutočnil v hale IX. ZŠ na zvolenskom sídlisku Západ volejbalový zápas v kategórii 1. ligy žien (východ). Proti sebe sa postavili BK ZŠ Zvolen a ženy z MBK Spišská Belá.

Po včerajšom neúspešnom zápase so Spišskou Novou Vsou, v ktorom stačilo len málo k víťazstvu, boli všetci prítomní plní očakávania, ako dopadne tento basketbalový duel.

Zvolenské ženy ukázali, že vedia zabojovať a nehádžu hneď flintu do žita. Svojou úpornou snahou sa im podarilo od polovice zápasu prebrať kontrolu nad zápasom a dotiahnuť ho k vytúženému víťazstvu.

Od úvodných minút zápasu to súperky zobrali útokom a po pár rýchlych akciách sme prehrávali o päť bodov. Po piatich minútach, keď na tabuli svietilo 3:8 si zobral tréner domácich žien Jozef Gajdoš oddychový čas, aby nadelil taktické pokyny svojim zverenkyniam. Aj napriek všetkému držali Zvolenčanky so súperkami ako tak krok a ďalší oddychový čas prišiel dve minúty pred záverom prvej štvrtiny 12:21

Druhá štvrtina začala byť príznačná množstvom faulov na oboch stranách a dá sa povedať, že  rozhodcovia začali pískať kadečo. Hráčky Belej začali predvádzať technickú hru či už v poli alebo pod košom a začalo to vyzerať kadejako, len nie dobre pre zvolenské ženy 33:39.

Po pätnásťminútovom oddychu v šatniach sa vrátili na palubovku zvolenské dievčatá ako vymenené. Zaraz začalo všetko fungovať. Rozohrávanie si zobrala na starosť Alexandra Sládoková, ktorá rýchlym pohybom prenášala loptu na druhú stranu, buď na Luciu Syč-Kriváňovú, alebo na Vodrážkovú 46:41. Tréner hostí si zobral oddychový čas, ale nedokázal v tejto štvrtine so svojimi zverenkyňami vymyslieť nič na zvrat zápasu a tak po troch štvrtinách bol stav 59:54.

V poslednej štvrtine sa lámal chlieb, nakoľko oba kluby dávali do zápasu maximum a skóre bolo raz na jednej, raz na druhej strane. Zvolenské dievčatá mali hernú prevahu, ale po pár horších prihrávkach sa stav zdramatizoval. Minútu do konca zápasu za stavu 73:68 si zobral tréner Belej oddychový čas, ale na výsledok zápasu to už nemalo vplyv a tak zápas skončil pre domáce hráčky víťazstvom 75:70. (33:39)

Najlepšie hráčky v zápase

  • BK ZŠ Zvolen – Eva Vodrážková 17 bodov a Lucia Syč-Kriváňová 16 bodov
  • MBK Spišská Belá – Schneiderová 20 bodov a Dugasová 15 bodov

Priebežné poradie po 4. kolách

  • 1. BK EILAT PU Prešov 6 bodov, 2. TYDAM UPJŠ Košice 5 bodov, 3. ŠKBD SNV 4 body, 4. BK ZŠ Zvolen 3 body, 5. MBK Spišská Belá 3 body

Ostatné zápasy

  • ŠKBD SNV – TYDAM UPJŠ Košice 42:74 (24:34)
  • MBK Spišská Belá – BK EILAT PU Prešov 52:70 (32:28)
  • ŠKBD SNV – BK EILAT PU Prešov 42:76 (17:30)
  • MBK Spišská Belá – TYDAM UPJŠ Košice 55:87 (35:46)
  • BK ZŠ Zvolen – ŠKBD SNV 65:69 (38:33)

Video zostrih BK ZŠ Zvolen v bielom – doporučujem zapnúť tlačidlo HD na videu

Fotografie – BK ZŠ Zvolen v bielom 

Článok, foto a video: Ján Števonka.